Koronavirüs nedeniyle lige verilen aranın genç oyuncular için fırsat olabileceğine değinen Yasin Sülün kendisinin ve Sergen Yalçın’ın da böyle bir dönemde A takıma yükseldiklerini belirtti. A takıma alınacak 10 futbolcularının olduğunu dile getiren sülün sürekli olarak alt yapı oyuncularıyla konuştuklarını ifade etti.

Beşiktaş futbol kulübünde akademi gençlik geliştirme programı teknik sorumlusu olarak görev yapan Sülün A takıma yükseltmek istediğimiz oyuncuların baskıyı kaldırmaları için titiz bir çalışma yürütüyoruz dedi. Önümüzdeki dönemde genç oyunculardan çok umutlu olduklarını da belirten sülün Sergen hoca da alt yapıya olumlu bakıyor dedi.

Kaleci Ersin A takım için Büyük Bir Potansiyel

Alt yapı da oynayan kaleci Ersin Destanoğlu’na ayrı bir parantez açan Sülün, yaşanılan durumlar olmasa Sergen hoca onu direkt 11 de oynatmayı düşünüyordu dedi. Ersin dışında da çok kaliteli oyuncuların bulunduğu alt yapıya dönmenin önemine değinen Yasin Sülün gelecek yıllarda hepsinden faydalanmak istediklerini belirtti. Ayrıca Yasin Sülün, alt yapı oyuncuları Fatih Aksoy ve Alpay Çelebi içinde olumlu ifadeler kullandı.