FEB, Pazartesi günü Çin’deki Dünya Kupası için beşinci sıralama penceresi için çağrılan 16 listeyi halka açacaktı, ancak bazı oyuncuların fiziksel durumuyla ilgili şüpheler birkaç gün gecikmesine neden oldu . Kesin olan şey şu ki, Euroleague veya NBA oyuncuları olmayacak . Bu Pazartesi günü, 24 oyuncu ön listesinin FIBA’ya (özel olarak yapılmasına rağmen) kolaylaştırılması için limit yerine getirilmiştir. Ancak haberlerin haricinde, FEB önümüzdeki hafta yapılacak olan 16 listeyi kamuoyuna duyurmak için birkaç gün bekleyecek ve bu durum Türkiye’ye karşı Ankara’da (29 Kasım) ve Ukrayna’da Tenerife’de (2 Aralık) oynayacak ) . İspanya’nın 2019 Dünya Kupası için İspanya’nın sınıflandırmasını onaylayabilecek iki oyun.

Euroleague FIBA ​​İspanyol kulüpleri ve Türk (Darüşşafaka-Gran Canaria Efes-Baskonia ve Barselona-Fenerbahçe) Ankara’da Türkiye-İspanya ile eşleştirerek, FEB arasındaki gelecek hafta üç maç yerleştirerek nabzını sahnelenen olmasına rağmen kulüp ve oyuncuların ve hiçbir çatışma onun çizgisini tutmak istedim istisna listesi Eylül ettiği İspanyol kulüp için Oriola Sergio Rodriguez, Diop, Yusta ve Oriol Pauli (sendin sonra EuroLeague artı CSKA taban), Quino Colom, Fran Vazquez ve zaman dramatik Jaime Fernandez kaptanlığı öncülüğünde ilk altı galibiyet ‘attı ekibin tabanına döner, Unicaja de Málaga’nın eskortu. Beirán, Sebas SAIZ Pablo Aguilar, Sergi Garcia Barreiro Lopez Arostegui, Vicedo, Brizuela, Arteaga, Abalde veya Sastre gibi diğer klasikleri de prensipte olacak bu liste sürüp bitirme edilir. FEB, çağrılanların herhangi bir oyuncunun yaralanma ile gelmemesi durumunda, ilgili sağlık raporlarını kulüpleri talep etme zamanında kapsamlı olacaktır.

Windows’un “kahramanlarının” Ankara sınıflandırmasını kapatması olasılığı var . İspanya zorlu bir görev olan Türkiye’yi yenerse ve Slovenya’nın Karadağ’a karşı Ukrayna ve Letonya’ya karşı olan zaferleri ile çakışırsa, Scariolo Dünya Kupası’nda matematiksel olarak olacaktır.