Wimbledon beşinci sette tiebreaker’ı tanıtmayı planlıyor

0
18

Wimbledon beşinci sette tiebreaker tanıtan düşünen, Salı The Times gazetesinde eşleşir aşırı uzunluğunu önlemek ve bu yıl Güney Afrikalı Kevin Anderson ve Amerikalı John Isner karşılaştığı olarak giymek söyledi .

Anderson ile Isner arasındaki yarı final maçı 6 saat 36 dakika sürdü ve beşinci sette 26-24’e karar verildi.

Zaferi aldıktan sonra, Anderson geçtiğimiz Pazar günü Sırp Novak Cokoviç’e karşı yüzde yüz toparlanamayacak ve final için fiziki olarak uygun olamayacaktı.

Son yıllarda , ABD Açık ve Davis Kupası maratonlardan kaçınmak için beşinci sette ‘kravat molası’ tanıttı, Roland Garros’ta ise Avustralya Açık ve Wimbledon hala farklılık gerekiyor < Zafer almak için iki oyundan / strong>.

Anderson’un kendisinin bir tiryakisi kullanma gereği düştü ve Djokovic ile düştükten sonra yaklaşık yedi saatin maçlarının “oyuncuların sağlığına zararlı olabileceğini” açıkladı.

“Belki 12’de bir ‘kravat molası’ ekleyebileceğimiz bir orta zemin vardır. Bence bu adil bir denge olur. Eğer bir maç oraya gelirse, bunun devam etmesi gerektiğini düşünmüyorum. Bu noktaya geldiğiniz zamanlar çok nadirdir, bence oyuncuların sağlığını korumanın bir yolu olacak, o kadar uzun süre orada olmanız sağlığınıza zararlı olabilir, ”diye açıklıyor son ABD Açık’ta finalist.

Ayrıca , İspanyolca Djokovic ve Rafael Nadal, çünkü Anderson ve Isner arasındaki çatışma boyunun ertelenmek zorunda kaldı ve Cumartesi günü yapıldı çekirdeksiz diğer yarı final sonu.

Beşinci set olan 10-8 son sonuç, kadınların finalinin iki saat gecikmesine neden oldu.

karar organizatörleri buluşup tiebreaker sürülmesi ihtimalini onaylaması ya da reddetmek ‘Kasım ayına kadar beklemek zorunda kalacak.

Altılı tahminleri24 Ağustos İstanbul altılı tahminleri24 Ağustos İstanbul at yarışı tahminleri