Villa, oyuncuları FFP kurallarına uygun olarak satmaya hazır, diyor Bruce

0
16

REUTERS: Steve Fairton, “Aston Villa’nın, orta saha oyuncusu Jack Grealish dahil olmak üzere en iyi oyuncularını Financial Fair Play (FFP) yönetmelikleriyle karşılamak için satması gerekeceğini söyledi.

Pazartesi günü Sky Sports News gazetesine verdiği demeçte, Playoff finalinde kaybettiğinde Premier Lig’e kâr getirici bir dönüşü kaçıran Villa’nın, değerli varlıkları satmak dışında bir seçeneği olmadığını söyledi.

Sky, Villa’nın geçen sezonun ikinci kademe promosyonu desteklememesinden sonra FFP kurallarına uymak için 40 milyon lira (53 milyon ABD Doları) zam gerektiğini bildirdi.

Kulüp, geçtiğimiz ay İngiltere Yüksek Mahkemesi aracılığıyla İngiliz vergi makamlarına borç parası ile ilgili ödeme planını kabul edene kadar bir sipariĢ emriyle karşı karşıya kaldı.

Villa sahibi Tony Xia, kulübün satışa sunulmadığını, ancak zorluklar yoluyla Midlands kıyafetine yardımcı olmayı kabul eden Bruce’un muhtemelen oyuncuların satılacağını bildiğini söyledi.

“Ne bekleyeceğimizi biliyoruz. Grealish’i kaybetmek istemiyoruz, (Fildişi Sahili ileri Jonathan) Kodjia ve (Galler merkez savunma oyuncusu James) Chester ama kaçınılmazlık olarak bunun için hazır olalım.” Dedi Bruce.

AÇIK MEKTUP

Villa sahibi ve başkan Xia, Cuma günü taraftarlara açık bir mektup https://www.avfc.co.uk/News/2018/07/06/open-letter-dr-tony-xia yazdı. net olarak, FFP ile tanışmak için oyuncu ticaretine ihtiyacımız var. Herhangi bir büyüklükteki hisse satışı, FFP’nin toplanmasına katkıda bulunmayacaktır. Maliyetleri düşürmeli ve geliri arttırmalıyız. “

Dokuz takımdan oluşan eski Manchester United defans oyuncusu Bruce, Villa’da kendi pozisyonunu düşündüğünü söyledi.

“Bunu düşündükten sonra kulübün başı dertte sanıyordum ve eğer bana ihtiyaç duyuyorsa, çalma ve ödünç alma deneyimim ile, şimdi de zamanım” dedi.

“Kaçınılmaz bir şekilde oyuncu satışları olacak. Satmak istemediğim insanlar olacak – ve bariz olan ise Jack (Grealish) – ama insanlar finansal problemler olduğunu bilecekler ve onlar oturacaklar. Bekleyin ve bekleyin, bekleyin (aktarın) Son Tarih Günü (9 Ağustos).

“Umarım bu olmaz, ama ambarları yere atıp beklemek zorundayız. Ve orada oldukça vahşi şeyler var.”

(1 ABD doları = 0,7547 lira)

(Ken Ferris tarafından Raporlama, Ed Osmond tarafından düzenleme)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here