Valladolid ve Numancia, Playoff’a; Kültürel inişler

0
26

Ben Primera’da Bu sezon Segunda son gününde yaşadığı tüm heyecanı kaçırdım. Yarı kategorinin üstünde ya da altında bir şeyler oynandı. Son olarak, birkaç iniş çıkışlar ve radyo frights sonra, özet, Spor, Zaragoza, Valladolid ve Numancia ilk (ve yukarı gitmişti terfi için playoff oynayacak olmasıdır şampiyonu oldu Rayo Vallecano, Huesca direkt olarak) Kültür leonesa iner ise 2ªB birlikte Sevilla Atletico Lorca ve Barca B.

Son günlerde en üstte ve dibinde çok fazla hareket vardı. Drama, Kültür’ün son yerlerinden cumartesi günü başlayarak boşa harcadığı belgelerini aldığı Soria’da yaşandı. Almeria, Los Pajaritos’da olanların sayesinde gecenin çoğunu geride bırakan son günde çukura çıkmıştı: Kültür, affedilemez bir savunma hatasıyla erken bir hedefe oturdu. Cordoba, Nastic ve Albacete’nin pek çok takımı takımı yavaşça Leon’a gönderdi. Ancak, Lugo Al Almeria’nın penaltı atışları her şeyi tersine çevirdi. Almeria, inişe ve yaşamın kültürüne döndü. Ama bu sadece bir seraptı: beş dakika sonra Anxo Carro’ya geldi. El Alcorcón ise evinde bir galibiyet almamıştı (3-0).

Playoff için iniş ve çıkışlar da vardı. Sporting ve Zaragoza çoktan tanıtım aşamasını oynayacaklarını biliyorlardı ve sadece kimin üçüncü olacağını ve kimin dördüncü olacağını bilmek zorundaydılar. Sondan bir önceki güne gelindiğinde, yaptıkları tek şey pozisyonlarını değiştirmek oldu. Üçüncüsü başlayan Sporting, çok gerekli bir Cordoba alamadı ve zaten bunun dördüncü olduğunu biliyordu. Zaragoza başka yöne gitti. Mini Estadi’yi kazandıktan sonra, iki penaltı kaçırmasına rağmen dördüncü ile üçüncü oldu. Kalan diğer iki yer için beş takım yarıştı. Hemen hemen hepsi Playoff’da (Oviedo hariç) ve uyumak isteyenlerin dışında bir noktadaydı. Son olarak Cádiz, beşinci sırada güne başladıktan sonra hoşnutsuzluğa kapıldı. Granada ile 2-1 kaybetti ve Numancia onun yerine geldi.

Şimdi sadece Primera’ya gidecek üçüncü takımı bilmeliyiz. Playoff’un yarı finalleri Zaragoza-Numancia ve Sporting-Valladolid olacak. Finalin kazananı 17 Haziran ‘da ilan edilecek. O gün, tüm dünyada, kimin Birinci Bölüm’e geri dönmeyi seçtiği keşfedilecek.

Son günün sonuçları:

Lorca 2-Sevilla Atlético 1

Tenerife 1 Albacete 1

Barça B 0-Zaragoza 2

Granada 2-Cádiz 1

Córdoba 3-Sporting 0

Alcorcón 3-Reus 0

Lugo 1-Almería 1

Nastic 2-Ray 0

Oviedo 2-Huesca 1

Numancia 2-Kültürel 1

Valladolid 2-Osasuna 0

* Liga 1 | 2 | 3’ün son sınıflandırması 2017-18 sezonunda nasıl olacak?

LaLiga 1,2,3

* Veriler 2 Haziran tarihine kadar güncellendi, 2018

LaLiga 1,2,3

* Veriler 2 Haziran tarihine kadar güncellendi, 2018

LaLiga 1,2,3

* Veriler 2 Haziran tarihine kadar güncellendi, 2018


ve

LaLiga 1,2,3

* 2 Haziran itibariyle veriler, 2018

LaLiga 1,2,3

* 2 Haziran itibariyle veriler, 2018