Valencia Basket Fransa’da düştü. Sadece grubun lideri olmaya devam etme seçeneğini kaybetti . Şimdi ne var Asvel. Hangisi daha iyiydi ya da nasıl daha iyi oynayacağını biliyordu. Taronja, kopukluklarına rağmen, başka bir çok zamana kadar ömürleri vardı . Ama bu sefer haç geldi ve eve boşaldılar (73-69).

Valencia daha iyi başladı. Resme hakim olmak . Ve 0-6’lık bir kısmi ile ilk barlarda maksimum avantajını elde etti (6-12). Fransız kırsalında huzurlu bir gezintinin başlangıcı olabilirmiş gibi görünüyordu … hiç de değil.

Asvel, darbeleri geri getiren ilk çeyreği bitirmeden önce silahlarını iyi oynadı. Kuvvetler dengelendi. Ve ikincisinin hemen başında Ponsarnau tekrar hızlandı. Dejavú . Kalkış için 0-6’nın başka bir kısmı. Ama bu da yeterli değildi. Fransızlar sadece saldırıya katlanmakla kalmadı, sadece mola vermek için masaları çetele götürdüler (37-37).

Soyunma odasından geçmek, yerlileri daha iyi ayarladı. Ya da daha da kötüsü Valencia’ya. Ona nasıl baktığınıza bağlı olarak. Ama Vives ve Will üçlü bir çift ötesinde, Taronja neredeyse tamamında aştı edildi rakibi son çeyreğinde (60-54) oynamak kadar fark altı yapan.

Ve debacle son uzayda tüketildi. Valencians ile yeni arreón rağmen onlar vesilesiyle neredeyse eşit yaklaştı (başarısız olursa) Asvel resen daha iyi taşıma süreleri ve daha eski, sağlam ve yılmadan kalmıştır. Son dakikaya kadar bir seçenek vardı ama gün değildi ve zafer Fransa’daydı.