Trabzonspor şampiyon olur mu?

0
27

Herkes transfer sezonunda Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray’dan konuşuyor. Trabzonspor bu topun biraz dışında kaldı. Önceden dört büyük denirdi şimdi bakıyorsunuz üç büyük deniyor. Haksız da sayılmazlar Trabzonspor’un son şampiyonluğu 1983-84 sezonuna ait. Aradan 30 yılı aşkın zaman geçmiş hala şampiyonluk alamamış. Medyanında üç büyük demesine takılmamak gerekiyor.

Ancak Trabzonspor’un 2010-11 şampiyonluğunu kaybetmesinin etkilerini davalarını biliyoruz. O konulara hiç girmeyeceğiz. Ancak Trabzon ekibine baktığınız zaman geçtiğimiz sezon özellikle ikinci yarıda Ersun Yanal iyi işler yaptı takım oturdu. Ligin ikinci yarısında tartışmasız en iyi futbol oynayan takımdı. Tabi lig sonlarına doğru ligi bırakmalarından kaynaklanan maç kayıplarını saymıyoruz. Bu sezona baktığınız zaman Trabzonspor hiç olmadığı kadar şampiyonluğa yakın olacağını düşünüyorum. Hele spor medyasında şuan Torres haberleri yapılıyor ki, Torres’in Trabzonspor’a gelmesi durumunda büyük güç kazanacağı aşikar.

Zaten oturmuş bir kadrosu bulunuyor. Bir kaç önemli takviye ile tüm rakiplerini şaşırtabilir. Herkes bu sezon Beşiktaş veya Fenerbahçe takımlarından birinin şampiyon olacağı görüşünde. Fenerbahçe’de güzel transferler yaptı kabul ediyorum ancak benim gönüm bordo mavili ekipten yana. Özlediği şampiyonluğu artık alsın Trabzon halkının ve taraftarının biraz olsun yüzü gülsün istiyorum.

Bu sezon hiç olmadığı kadar çekişmeli geçecek. Bakıyorsunuz Başakşehir takımına onlarda çok ciddi isimleri transfer ettiler. Takımda yıldız oyuncuları kadroda tuttular. Böyle devam ederseler bir kaç yıl içerisinde şampiyon dahi olabilirler. Geçtiğimiz sezon olmadık maçlar kaybettiler, hakem hataları da oldu hatta ciddi hakem hatalarından maçlar kaybedildi. Hatta Ahmet Çakar hakem hataları olmasaydı Başakşehir en az 10 puan farkla şampiyon olurdu açıklaması dahi yapmıştı. Diğer yorumcu arkadaşları bu görüşe katılmasa da Türkiye’de bir çok kişi o görüşü benimsedi. Bende o görüşü benimseyenlerdenim. Ciddi puanlar olmadık hakem hataları yüzünden kaybedildi.

Sonuç olarak bu sezon kim şampiyon olur bilinmez ama en az 5 takımın ciddi şekilde çekişeceği kesin. Benim gönlümden Trabzonspor geçiyor…

 

Fatih EROĞLU

f.eroglu@kartalnews.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here