Maske teli ve klips teli ile burun klipsi yaşamın her alanında, çalışma hayatı, kurum ve kuruluşlarda bireyler ve çalışanlar tarafından kullanılan ürünler arasında maskelerde yer alır. Birçok sektör iş sağlığı ve güvenliği adına maske kullanımını zorunlu hale getirmiştir. Maske üreticileri tarafından maske imalatında kullanılan malzemeler kullanımı kolaylaştıracak şekilde gelişmektedir. Maske sadece tıp alanında değil birçok meslek grubunda kullanılır. Maske içerisinde kullanılan maske teli ve diğer aparatlar cilde uyumlu olarak rahat kullanım sağlar. Acayplastik.com sizlere tek telli maske teli, çift telli maske teli, klips teli ve her türlü metal klips üretimlerini sunmaktadır.

İletişim için telefon numaramız : 0 212 493 01 09
Cep Numaramız : 0 535 424 29 50
E-Posta adresimiz : info (at) acayplastik.com
İnternet Sitemiz : http://www.acayplastik.com

Maske Üretimi ve Kullanımı

Maske kullanımında önemli olan; yüzü tamamen kapatması ve dışarıdan gelecek olan gözle görülen ya da görülmeyen zararlı maddelerden uzak kalabilmektir. Maske üretiminde kullanılan özel tıbbi kumaş, maskenin iç kısmına monte edilen tek telli maske teli ve klipsler ile maske tamamlanarak satış noktalarına teslim edilir. İş kolları maske kullanımı için belirli sağlık harcamaları yaparlar. Bu firmaların maske alım sebepleri farklıdır.

Maske Üretimi ve Kullanımı
Maske Üretimi ve Kullanımı

Bunlar;

 • Maden tozundan korumak.
 • Kimyasallardan korunmak.
 • Toz gerektiren işlerden korunmak.
 • Akciğerleri etkileyen zararlı maddelerden korunmak.
 • Hastalık, bakteri ve virüslerden korunmak.

Bunun gibi birçok nedenle maske alımı gerçekleştiren kurum ve kuruluşlar iş güvenliği ve sağlığı için görevlerini yerine getirirler. Bazı firmalar denetim yapıldığında, özellikle maske ile çalışma zorunluluğunun olması gereken iş yerlerinde maske kullanılmadığını tespit ettikleri zaman yüklü cezalara maruz kalırlar.

 

Maske Teli Ne İşe Yarar?

Maske üretiminde kullanılan maske teli kullanım yumuşaklığı, esnekliği ve hafifliği ile konforlu bir kullanım sunuyor. Maskenin yüzde uzun süre kalması gerektiği durumlarda, rahatsız edici bir durumla karşılaşılmaz. Esnek ve yumuşak olma sebebi ise maske takan bireyin cildinde iz bırakmaması ve tahriş etmemesi içindir. Özellikle sağlık sektöründe uzun süreli kullanımlar olmaktadır. Bu nedenle sağlık çalışanlarının yüzünde herhangi bir sorun yaratmadan taşınabilir olmasına dikkat edilir. Kullanım alanı genişliği ile her sektöre uyumlu olan maske yüzü kavraması için özel tel kullanılarak kullanıcıya sunulur.

Maske Teli Ne İşe Yarar?
Maske Teli Ne İşe Yarar?

Maske Klipsi Nedir?

Maske yapımında sadece tıbbi sentetik malzemeden üretilen kumaşlar kullanılmaz. Tek başına yeterli sağlık güvenliği sağlanması mümkün değildir. Maskede önemli olan yüze tam olarak oturması, içeriye mikrop girmemesi için kavrama kabiliyetinin olmasıdır. Bu kavrama kabiliyeti, maske teli ve maske klipsi ile sağlanır. Klipsler diğer sektörlerde kullanıldığı gibi maske üretimi için de kullanılır. Bunun nedeni; burun klipsi sayesinde maske taktığınızda ara boşluk kalmaması içindir. Boşluk kalması durumunda maskeyi takmanızın hiçbir ehemmiyeti yoktur.

Maske Klipsi Nedir?
Maske Klipsi Nedir?

Burun Klipsi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Özellikle yüzün yarısını kapattığı için, maskenin doğru kullanımında ağız ve burunun mutlak surette kapanması önemlidir. Maske içerisindeki burun klipsi maskenin üst bölgesinde yer alır ve elinizle burunu kavramanıza yardımcı olur. Hafif burnunuzun şeklini belirleyerek yapacağınız hareket ile burun çevresinde boşluk kalmaz. Maskeyi taktığınızda burun bölgesi yüzün en çıkıntılı uzvu olduğundan göz açınızı tam olarak kullanamazsınız. Yürüdüğünüzde ise tam olarak bastığınız noktayı göremezsiniz. Bu nedenle burun klipsi ile şekil verdiğiniz maske size görüş açısı kazandıracaktır. Yüzünüze tam oturarak görüş mesafeniz aynı kalacak ve rahat hareket edebileceksiniz.

Burun Klipsi Nedir? Nasıl Kullanılır?
Burun Klipsi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Maske Telinin Çeşitleri Nelerdir?

Maske teli birçok alanda kullanılarak sağlığı korur. Doğru kullanım, tıbbi içerikli maskeler ile üretilen maskenin malzemesi çok önemlidir. Maskenin farklı çeşitleri vardır. Özellikle kullanılan sektöre göre kumaş kalınlığı, tel adeti değişkenlik gösterir. Çift telli ve tek telli kullanım olan maskelerde burun klipsi muhakkak olur.

Maske Telinin Çeşitleri Nelerdir?
Maske Telinin Çeşitleri Nelerdir?

Tıp Alanında Maske Teli

Sağlık sektörünün vazgeçilmez medikal malzemeleri arasında olan maskeler; cerrahi, tıbbi, sağlık hizmetleri, hastane temizliği, laboratuvar gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Hastalıkların birçoğu kan, temas, hava yolu ve solunum yolu ile bulaşır. Bulaşıcı hastalıklar dışında sağlık çalışanları gelen her hastanın neyinin olduğunu hemen bilemez.

Teşhis ve tedavi aşamasında yapılan tetkikler sonucu hastalık ortaya çıkar. Bunun bilincinde olan sağlık çalışanları hastane içerisinde maske kullanımına özen gösterirler. Ameliyathanelerde ise operasyon esnasında kan sıçrama gibi durumlarla karşılaşırlar. Maske kullanımı ile damla ya da yoğun kanın yüze sıçraması ile cilde temas etmez.

Maske telinin olmaması halinde ise üst bölgeden cilde temas edebilir. Bu nedenle özellikle tıp alanında oldukça önemlidir. Solunum yolu sorunlarında aynı şekilde havadan ya da kişiden bulaşan mikropların burun ve ağıza sızmasını engelleyen maske teli hayati öneme sahiptir. Maske teli dışında ise maske klipsi sayesinde burun tamamen kapanır sızıntı oranını 0 noktasına getirir.

Tıp Alanında Maske Teli
Tıp Alanında Maske Teli

Tekstil Alanında Maske Teli ve Klips Önemi

Tekstil ürünlerin üretiminde akciğer hastalıklarına sebep olabilecek bazı kimyasallar, boyalar, madeni tozlar ve kumaş tozları bulunur. Bu zararlı maddeler hastalık yapar ve ciddi iş görememezliğe sebep olur. Tekstil alanında iş güvenliği gereği genellikle maske takma zorunluluğu vardır. Maskede bulunan maske klipsi koruyucu göreve sahip maskenin tamamlayıcı ürünlerindendir.

Tekstil Alanında Maske Teli ve Klips Önemi
Tekstil Alanında Maske Teli ve Klips Önemi

Çift Telli Klipslerin Özellikleri

Klips çeşitleri birçok sektörün ve üreticinin ihtiyaç duyduğu ürünler arasındadır. Gıda, maske üreticileri, ambalaj gibi hayatınızın her alanında esnek yapısıyla kullanıma sunuluyor. Maske teli üretimi konusunda faaliyet gösteren Acay Plastik tarafından üretilen çift telli klips ruloları 600 metre ruloda tel kalınlığı 0.60 mm ve 0.70 mm ölçülerde üretilmektedir. Müşteri talebine göre renk çeşitlerine göre üretilerek hizmete sunulmaktadır.

Çift Telli Klipslerin Özellikleri
Çift Telli Klipslerin Özellikleri

Maske Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Piyasada üretilen maskeler çoğu zaman standartlara uygun değildir. Kullanıcı tarafından rahatsızlık hissine sebep olurken, sağlık adına hiçbir katkısı yoktur. Maske alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Bunlar;

 • Maske üreticisinin üretim alanı
 • Maske teli
 • Maske klipsi
 • Hijyenik olması
 • Tek kullanımlı maskelerin ambalajlı olması
 • Maskelerin el değmeden satılması
 • Maskenin hijyenik olarak tüm malzemelerinin monte edilmesi

Bu kurallara uymak sağlık adına önemlidir. Maske doğru kullanım ve doğru üretim ile sağlığa hizmet eder. Aksi halde boşuna takılan maskeler kişiye sadece gereksiz bir aksesuar haline dönüşür. Maskenin bir aksesuar olmadığının ve kullanım yerine göre sizi koruyan tek malzeme olduğunun bilincinde olmanız gereklidir. Maske teli ve klipsinin üretimini yapan nadir firmalar arasında olan Acay Plastik insan sağlığı öneminin bilincindedir.

Maske Telinin Maskede Kullanılmaması Halinde Ne Olur?

Maske teli ve burun klipsi kullanılmaması halinde kullanıldığı alana göre tüm zararlı madde ve hastalıklar; temas yoluyla, hava yoluyla, kan yoluyla, solunum yoluyla kişiye bulaşır. Bu hastalık adına ciddi sorunlar arasındadır.

Bu nedenle maskeler içerik olarak tüm ihtimaller göz önünde bulundurularak üretilmelidir. Solun yolu ile bulaşan hastalıklar en tehlikeli olanlar arasında yer alır. Hava yoluyla solunumdan çıkan tüm hastalıklar hızla kişiye doğru ulaşır ve nefes alındığında, içe çekilen nefes ile akciğerlere nüfuz eder.

Maske Telinin Maskede Kullanılmaması Halinde Ne Olur?
Maske Telinin Maskede Kullanılmaması Halinde Ne Olur?

Nüfus yoğunluğunun artışı, kimyasalların her sektörde kullanımı, maden tozunun üretimde yer alması, inşaat alanlarında toz ve duman olan alanlarda çalışma, hava kirliliği gibi birçok etken sebebi ile maske kullanımı artık zorunlu hale gelmiştir. Kişisel alanınızı ve kendinizi zararlı ortamdan uzak tutmak adına maskelerde burun klipsi ve tel üretimine Acay Plastik tarafından ağırlık verilmiştir.

Sağlık üretimde başlar ve merdiven altı tabiri ile kaçak yollarla üretilmiş maskeler üretiminden itibaren hastalık saçmaktadır. Aynı zamanda maskelerde tel ve klips kullanılmaması sağlığı hiçe saymak anlamına gelir. Güvenilir maske üreticileri, malzemelerini güvenilir firmalardan alır ve sağlık adına ulaştırır.

klips, tel klips, klips teli, galvaniz tel klips, plastik klips, metal klips, klips çeşitleri, kablo klips, kablo tutucu klips, paracord klips, klips küpe, klips plastik, papağan klips, çelik klips, plastik klips çeşitleri, u klips, bileklik klips, metal klips çeşitleri, oto plastik klips çeşitleri, kolye klips çeşitleri, oto klips dünyası, paspas tutucu klips, vidalı klips, demir klips, yapışkanlı klips, renault klips, renkli klips, oto klips çeşitleri, p klips, bileklik klips çeşitleri, küpe klips çeşitleri, emniyet kemeri tokası tutucu klips, klipsli bileklik, ford fiesta pandizot tutucu klips, toyota klips, plastik klips fiyatları, fayans klips, mini klips, plastik klips üreticileri, oto paspas sabitleyici klips, fayans klips fiyatları, klips bileklik, araba klips, plastik vidalı klips, fotoğraf tutucu klips, hyundai klips, klipsli kablo, araç gözlük tutucu klips, takı klips çeşitleri, klips tutucu, pandizot tutucu klips, paslanmaz klips, küçük klips, seramik klips, reyondanal klips, honda civic klips, honda klips, klips pazarı, seramik klips fiyatları, hyundai getz ön konsol klips, avrupa klips, klips online, fiesta pandizot tutucu klips, ford klips, ipli klips, mercedes klips, para klips, büyük klips, bmw klips, opel klips, tel klips imalatçıları, metin klips otomotiv, küpe klips, klips metal, megane 2 klips, kablo sabitleyici klips, emniyet kemeri klips, halka geçmeli klips, t klips, araba plastik klips, vw klips, toyota corolla klips, toyota plastik klips, klipsli kanca, metal u klips, nal klips