Tarihin sonbaharında ilk Dünya Kupası için dört yıl kaldı: Katar 2022

0
10

Gibi bugün gibi sonbahar günü, ama dört yılda , Dünya Katar’da başlayacak daha yenilikçi, modern ve tarihin farklı. Bu Haziran ve Temmuz ayları arasında her zamanki süresi dışında ilk tam Avrupa sezonunda oynanacak kulüp, olacak ve o-ecek Orta Doğu turnuva gezegendeki en önemli şey. 18 Aralık’a kadar sürecek .

Onların günde onaylanan Ligler ve kulüpler yaz aylarında aşırı Qata r tarafından sezonunda oynamak için. Sıcaklıklar daha sonra maksimum 26 Bugünkü tarafından 50 dereceye, aşar. çatışma öncesi ve Futbol takvimine 2022 bağlantı artık Güçlü> Dünya Kupası’nın ortasında olacağı adımla.

Tartışmaya neden olan bir diğer sorun, Dünyanın 32 takımının olup olmadığı, yoksa 48 , Infantino adlı bir fikir olup olmadığıdır. prensipte 2026 yılında başlatılacaktır. Sadece, Organizasyon Komitesi ‘nin, uzantı olasılığı uzaktan olsa da, çalışır. Böylelikle Katar 2022, yeni yapımın büyük bir kısmı ve muhteşem tasarımlarla sekiz stadyumda , oynanacak.

İlk kez yapılacak olan Khalifa , derin bir yeniden biçimlenme geçirmiş tarihi Doha stadyumu oldu. dahil olmak üzere diğer kampüsler, açılış maçı ve son ev sahipliği yapacak ‘Lusail Stadyumu, 2020 açılışı yapılacak planlanıyor. will özellikle Katar Dünya tüm mekanları dahilinde 35 kilometre üzerinde olmasıdır Tek sorunu. en küçük olmak hiç turnuva ülkeyi barındırması, bu mümkün birden fazla göreceğiz Oyun bir gün ve takımların ve taraftarların aynı otelde kalmasına ve tüm turnuva boyunca değişmesine izin vermeyecek. Bu bir mükemmel konfor.

aşamaları dönüşüm sanat ve İspanyolca Fenwick-Iribarren dahil olmak üzere dünyanın en ünlü stüdyoları, bazıları tarafından tasarlanmıştır. Sizinki, Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak ilk dağıtılamaz alan olan Ras Abu Aboud . Toplamda, küresel bütçenin yaklaşık 5,700 milyon avro olduğu tahmin edilmektedir.

Katar 1,5 milyon Taraftardan çok Dünya Kupası sırasında gelmesi ve komşu bölgeye dışarı ulaşmıştır (Suudi Arabistan bekliyor Son zamanlarda gönderildiği engelleme için politik bir çatışmayı sürdürdüğü Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn). 2022 için her şeyin çözüldüğünü umuyorlar ve sadece futbol hakkında konuşurlar. Kasım ayı ortasında dünya futbolu.

Galeriyi gör

Katar Dünya Kupası 2022 için işler böyle gidiyor

Al Bayt Stadyumu

İnşaatı, eski Al Khor Stadyumu’nun yıkılmasından sonra 2015 yılında başladı ve şekli, bir Bedevi çadırına benziyor. 60.000 seyirci kapasiteli. Bu Al Bayt Stadyumu olacak.

Al Rayyan Stadyumu

Desen Mimarları tarafından tasarlanan, 40.000 seyirci kapasitesine sahiptir. Eski Ahmed Bin Ali Stadyumu’nun sitesinde inşa edilen cephesi Katar kültürünün farklı yönlerini hatırlatıyor. Bu Al Rayyan Stadyumu olacak.

Al Rayyan Stadyumu

Desen Mimarları tarafından tasarlanan, 40.000 seyirci kapasitesine sahiptir. Eski Ahmed Bin Ali Stadyumu’nun sitesinde inşa edilen cephesi Katar kültürünün farklı yönlerini hatırlatıyor. Bu Al Rayyan stadyumu olacak.

BJK AnkaragücüAnkaragücü Beşiktaş canlı izle