Sosyal medyada doğum paylaşımların yol açtığı sorunlar

0
9

Günümüzün sosyal medya çağında, insanların kişisel yaşamları. Hayatın pek çok alanından paylaşım yaptım, işçilik uzmanları düşündürmeye başladı. Sadece anne, baba ve ebeler arasında olan bu özel paylaşım, dönemlerde çıkan bir trend halini aldı. Çok çok kadın doğum öykülerini pek çok sosyal medya platformunda sunmak ile anlatıp, paylaşımlarda bulunmaya başladı.

Doğum öyküleri ya da kadınları travmatize edebilir

Doğum süreci ‘Hakkindaki Kısa hikayeler, Yeni anne olmuş ve Bebek Bekleyen Kadınların rahatlık Arasında bkz dostluk yaratırken duygusu, Uzmanlar Bazi imkb, BUNUN OLUMSUZ sonuçlara olacagını neden savunuyor verir. ebelik Bölümü öğretim üyesi, bu Tür paylaşımlarda Bulunan kadınların, Diğer Hamile Kadınları travmatize edebileceklerini Bir ve verir Bazi insanları Tamamen ve tamamen doğumdan soğutabileceklerini iddia Etti.

Hull Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi Olan Catriona Jones, “doğum hikayeleri” nin yani tokofobi “doğum fobisi” nin yükselişine katkıda bulunacağını açıkladı. İnternetteki pek çok ebeveynlik formunun Ortaya çıkması annelere ile Bir Özel alan tecrübelerine paylaşabilecekleri sağladı ancak, Yararları Birlikte ile zararlarının da olabilecegi Uzmanlar Konusunda uyarıyor.

Bu Tür formlarda, Kadınlar doğumla Ilgili anlatıyorlar hikayelerini. Eklendi bunun tehlikeli bir durum oldugunu belirten Jones, herhangi, Bir OLUMSUZ doğum hikayesinin, Diğer Kadınlar uzerinde tsunami Etkisi yaratacağını getirdi söyle. Alysyn akademisyen Jones, bu Tür OLUMSUZ anekdotların medyada sosyal Yaygın oldugunu da ekliyor sözlerine “Kadınlar Arasında, Hamile oldukları böyle sıralarda hikayeler okunuyorsa, bir kaygı yaratıyorlar Düzeyi ait özellikle” Diyor bkz.

Bir tür doğum fobisinden muzdariptir ve bu durum 2000’den itibaren, sürekli artmaktadır. Normal doğum yapmaktan korkmakta ve bu ortamda sağlıklı kadınlarda sezaryen isteğinde bir artış başlamıştır.

Editör: Buğurcan Baştuğ

BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here