Sofuoğlu’ndan üst üste 4. zafer

0
21

Şampiyon motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu gururumuz olmaya devam ediyor. Dünya Supersport Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden başarılı motosikletçimiz İtalya’nın Misano Pisti’nde düzenlenen 7. ayak yarışmasını da kazanarak büyük sevinç yaşattı. İtalya’nın Rimini kentinde yapılan 4 bin 226 metrelik Psti’nde yapılan yarış 19 tur üzerinden gerçekleşti. Yarışa ilk sıradan başlayan Kawasaki Puccetti takımından Kenan Sofuoğlu startta aldığı yerini yarış sonuna kadar korudu.

Sofuoğlu’nın yarışta en büyük rakibi olan Red Bull sporcusu ve aynı zamanda GRT Yamaha’nın şampiyona lideri olan pilot Lucas Mahias, 3. turda geçirdiği talihsiz kaza sonrasında yarışa veda etmek zorunda kaldı.

Yarışın bitimine 9 tur kala CIA Landlord Insurance Honda’dan Jules Cluzel’e kaptırdığı liderliği, 3 tur sonra geri almayı başaran Sofuoğlu, art arda 4’üncü, yarinin ise 42’inci birinciliğini kazanarak kırılması zor bir rekora imza attı.

Yarışta Cluzel ikinci olurken, GRT Yamaha’dan Federico Caricasulo ise üçüncü olarak tamamladı.

Kazandığı bu yarış sonrasında puanını 100’e çıkaran Kenan, sürücüler klasmanında lider olan Mahias ile arasındaki puan farkını 5’e indirdi.

Dünya Supersport Şampiyonası’nın 8. ayağı, 20 Ağustos tarihinde Almanya’da düzenlenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here