Sergen Yalçın “Metin Ali Feyyaz” dönemini başlatabilir ve takıma bambaşka bir yapılandırma kazandırarak transfer planlamasını değiştirebilir.

Beşiktaş takımının geçen sezondan beri yapılan transferlerden hayır görmemesi ve ekonomik kriz yaşaması planları altüst etti. Gelecek sezona yeni transfer planlamaları ile bakmaya çalışan yeni teknik adam Sergen Yalçın’ın da eli zayıfladı. Yaşanan küresel pandemi sonrası liglere verilen ara ve daha çok ekonomik krizin büyümesi ise tuz biber oldu.

Sergen Yalçın "Metin Ali Feyyaz" Dönemini Başlatabilir
Sergen Yalçın “Metin Ali Feyyaz” Dönemini Başlatabilir

Son yapılan lig maçında da giden alman kaleci yerine geçen altyapı talebemiz Ersin Destanoğlu’nun cesur ve akılcı topa çıkışları takdir topladı. Ardından sol bek Rıdvan Yılmaz da defansta olduğu gibi takımı atağa çıkarmada ve adam geçip adam eksiltmede de çok etkiliydi. Diğer transferlerin iş yapamıyor olması ile altyapıdan gelenlerin bomba gibi iş çıkarmaları gözleri diğer altyapı futbolcularımıza çevirdi.

Sergen hocanın yönetimin mali kriz uyarısı ile birlikte yıllar önce efsaneleşen 3’lümüz “Metin, Ali, Feyyaz” gibi bir yapılanmaya gideceği bekleniyor. Altyapıda ki futbolculara kalan 7 lig maçında daha çok şans vererek gelecek sezon kadro yapılandırması ilk tercih olarak öne çıktı. En fazla 3 transfer ile tamamen altyapıdan gelen futbolcularla Beşiktaş’ın yepyeni bir döneme girmesini izlememiz kapıda!