Serena’nın Sharapova ile yüzleştiği gibi uçan barbuslara dikkat et

0
38

PARİS: Serena Williams ve Maria Sharapova’nın fileye karşı karşıya gelmesinden bu yana neredeyse 2-1 / 2 yıl geçti, ancak bu iki büyük sahadaki düşmana gelince, yokluk kalbin daha da büyümesini sağlamaz.

Sharapova’nın 2016 Avustralya Açık’taki Williams’ın çeyrek final yenilgisi, Rusya’nın doping yasağıyla oynadıktan sonra 15 ay boyunca oynayacağı son rekabetçi karşılaşma olarak sona ererken, Amerikalı rakibi 2017’nin çoğu için bir annelik molasındaydı.

Geçtiğimiz eylül ayında kızı Alexis Olympia’nın doğumunu takiben Paris’te Grand Slam’ı geri alan Williams, Pazartesi günü, Fransa Açık’ta beklenenden çok beklenen bir karşılaşmada karşılaştığı Sharapova ile olan şiddetli saha içi rekabeti yenileyecek.

Sahadaki karşılaşmaların bir uyumsuzluğu oldu çünkü Sharapova, Williams’ın ziyafet çekmeyi sevdiği bir tür olduğunu kanıtladı. 23 majörün sahibi olan Williams, 2005 yılına kadar Ruslara karşı 18 maçlık bir galibiyet serisini bir araya getirdi.

Otobiyografisinde, Sharapova’nın bu çalışma için biraz tersine bir ters psikoloji ile kredi aldığını görüyoruz. Bu da, Amerikan Wimbledon finalinde 17 yaşındaki Rus tarafından yenilgiye uğratılmasının Amerikan tarafından çok travmatize olduğunu öne sürüyor. o hafıza.

Açıkça etkilenmeyen bir Williams, Cumartesi günü konuyla ilgili düşüncelerini paylaşmaya geldiğinde geri adım atmadı.

36 yaşındaki, “Kitap, yüzde 100’lik bir duyum, en azından okuduğum tüm şeyler ve okuduğum alıntılar, biraz hayal kırıklığıydı,” dedi.

“Bir kayıptan sonra birçok kez soyunma odasında ağladım, ve bu çok fazla insanın gördüğü şeydi. Bu normal. Eğer bir şey varsa, o tutku ve arzu ve sahip olduğunuz … orada ve en iyisini yapın Wimbledon finali … göz yaşlarında olmasaydım daha fazla şok olurdu.

“Bence orada olanların kesinlikle orada kalması ve mutlaka bir kitapta çok olumlu olmayan bir şekilde konuşulmaması gerektiğini düşünüyorum.”

Sharapova’nın kararsızlıklarından başka, kitapta Williams’a irkilmiş başka şeyler de vardı.

“Kitap benim hakkımda çok şey yaptı. Şaşırdım ki … (çünkü) benim hakkımda bir kitap okumayı beklemiyordum, bu kesinlikle doğru değildi” diye ekledi Williams.

“Bilmiyordum ki bana o kadar çok baktı ya da kariyerime çok karışmıştı.

“Kadınların birbirlerini yaklaştırması gerektiğini düşünüyorum. Bir dişinin başarısı diğerine ilham kaynağı olmalı.”

Sharapova, Cumartesi günkü acı geçmişlerine çok fazla değinmek istemiyordu ve bunun yerine şu sözlerle öne geçiyordu: “Oyunda elimden çok daha iyi şeyler yaptıkları çok şey var. Rakamlar yalan söylemiyor.

“Ona karşı sahip olduğum rekoruna rağmen, her zaman mahkemeye çıkmayı ve en iyi oyuncuyla yarışmayı dört gözle bekliyorum.”

Williams söz konusu olduğunda, kendisi Otobiyografisinde ne kadar Rusça olursa olsun, Sharapova için herhangi bir özel mahkeme dışı tedavi rezerve etmez.

“Onu her oynadığımda, herkesi oynadığım şekilde dışarı çıkarım. Çok zor giderim. Farklı birini oynamıyorum. Herkesi çok zor oynuyorum çünkü onlar beni çok zor oynuyorlar ve her zaman bunun için hazır olmalıyım. “451 sıralaması rakiplerinden hiçbirini kandıran Williams” dedi.

Kendisinin de bir parça ters psikolojide kendini şımartabileceğini gösterdi.

“Açıkçası, muhtemelen bu maçta bir favoriydi, elbette,” dedi Williams bir gülümsemeyle, tam olarak bilemediğini kimse ona inandı.

(Clare Fallon tarafından düzenleme)