Serena Williams hakkında bir karikatür “ırkçı ve cinsiyetçi” tartışmasını başlatıyor

0
34

bugün cinsiyetçi ve ırkçı kazandı markalı Amerikalı tenisçi Serena Williams ABD Açık finalinde yere raketini atma uluslararası kınama üzerinde bir Avustralya karikatüristin karikatür. < / strong>

“Çizgi film yolda kötü davranışıyla ilgili (…) Serena’ya işaret etmiyorum, yani Serena bir şampiyon,” dedi Mark Knight , Pazartesi günü yayınlanan karikatürün yazarı Herald Sun.

Karikatür, hakem Carlos Williams’ın “Kazanmasına izin veremez misin?” rakibine, Naomi Osaka’ya, diye sarı saçlarıyla çizilen Şövalye, Japon tenisçinin bunu boyadığını söyleyerek haklı çıkardı.

Çizim, başkanın, Portekiz ‘e karşı sözlü taciz için Williams’ ın iki uyarı, bir puan kaybı ve bir sonraki oyun ile cezalandırıldığı Birleşik Devletler Açık’ın son tartışmasını yeniden yaratıyor Carlos Ramos, Osaka’ya 6-2 ve 6-4’e yenilmeden önce.

“Ben bir Afrikalı Amerikalı kadın olarak çekti. Bu. Sen tenis oynarken o tuhaf kostümleri güçlü anayasa gördü etmiştir. Bu çizmek ilginç. Ben bir Afrikalı Amerikalı kadın olarak, olduğu gibi çekti,” Knight ağını anlattı ABC.

vinyet Washington Post bir makalede, Afrikalı-Amerikalı gazeteci Brenna Edwards kadar eleştiri oluşturulan “saldırgan” olarak çizim açıklanan ve bu tenisçi “dehumanizes” iddia etti.

“Aferin, yaşayan en büyük ırkçı ve cinsiyetçi motiflerden birini kesip bir nesne ikinci büyük kadın sporcusu çevirmek meçhul kadın sporcular,” / strong Harry Potter, JK Rowling Twitter sosyal ağ hesabınızda.

Herald Sun’ın editörü, Damon Johnston, eleştiri karikatürünü savundu ve “cinsiyet ya da ırkla ilgisi olmadığını” iddia etti.

“Bir tenis şampiyonunun dünya sahnesinde bir mega tantumu vardı ve Mark’ın karikatürü bunu gösterdi” , dedi Johnston.

BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı