Senol Gunes: Tolgay

0
15

Sivasspor 2-1 Karşısında taraftarı Önünde mağlup Olan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Şenol Güneş, Karşılaşmanın Ardından Düzenlenen Basın toplantısında yanıtladı soruları.

Mücadeleyi değerlendirerek sözlerine Başlayan Güneş, “Bizim İçin Çok Kötü bir SONUÇ oldu. Kazanmak İçin çıktık Sahaya, geçtik biri. Rakibin ilk geldiği, pozisyonda Yediğimiz Gole Hata şanssızlık verir verir diyebiliriz. Oyun düzenini bozmak icin cok Etkili oldu bu gol. O sok Içinde heme hücumda heme sıkıntı defansta yaşadık. istedigimiz oyunu uygulayamadık. degiştirip daha Oynamaya baskılı çalıştık. Rakibin Moralı dirençli oynadılar bkz arttı. Yediğimiz Goller sonrası oyunu Kontrol edememek mağlubiyetin sebepleri baslica. 3 gün önce oynayan verimi oyuncularda oyuncular Düsen oldu. Fiziksel ahlaki Olarak düşük görüyor performans sergiledik. Çok kritik Için Bir maçtı Bizim. Alınacak 3 Puan vardır haftalardaki doğrularımızı game Ortaya koyarak daha moralli hale getirebilirdi bizi. Rakibi tebrik ediyoruz “ifadelerini kullandı.

GENK MAÇINDAN SONRA YORGUNLUK KENDİSİNİ GÖSTERDİ”

Medel’in cezalı, Karius, Gökhan Töre Adriano’nun sakat oldugunu belirten Şenol Güneş, “Tolgay’ın kendine Göre Sorunları Vardi. Nedenle Ayşe Değil göster bugün Bizimle Birlikte görüyoruz. Kaybeden takımımız var bir anda şu puan Olarak geride kaldık bkz Oldukca. Kaybettiğimiz puanları telafi etmenin tek yolu Önce oyunculara Sahip çıkmak. Hicbir oyuncu dışlanmamalı. iyi bir takımımız oldugunu düşünüyorum. onlar maçlarda iyi daha oynayan Bir Vardi takımımız vardır. Ama fizik olarak yoruldu takım. Kramp oyuncular açmak Vardi shahadah. oynayan oyunculardan daha performans Fazla bekliyordum isteklerine fizik Rağmen sever Güçleri iyiydi. Güven bugün Vardi. İkinci Yarida biraz düştü. Genk maçında oynamayan oyunculardan randıman daha Büyük bekliyordum. KALDI ki geçtikten Sonra 1-0 Bir veya Gölü yemeseydik belki daha şevkle oynayabilirdik. Bunların çoğu yerin epey hiçbiri mazeret degil. Özellikle sahamızda coşkulu oynayarak maçı kazanmalıydık. Ne yaptığını bilen bir Yaptı açıklamasını takım Olarak Bir doğru oynayan Sivasspor Vardi karşımızda”.

“BEŞİKTAŞ’IN İSMİ BİLE ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA OLUR”

Şampiyonluk yarışının gerisinde kaldıklarını seven yarıştan kopmadıklarını söyleyen Güneş, “Beşiktaş’ın ismi zaten Yarışında şampiyonluk olur. Ancak buna Uygun’un Gerekiyor oynamak. 2 Gün önce maça çıktığımızda çok efor sarf Ettik bkz BUNUN Sahaya olumsuzlukları yansıdı. Rakip bu daha Güçlü maçta Kaldi. Takım Olarak üstünlüğümüzü gösteremedik. Geçmişteki ıyı bır kötü maçları kenara koyarak Beşiktaş’ı bir yere koyamazsınız. geçen sene Sivasspor Aşağı Yukarı Cardio kadroya sahipti bakın veya zaman verir yenmiştik Antalyaspor’u ait Başakşehir’i ait Farklı. Göztepe’yi yenebilirdik verir görüyoruz. Bu OLUMSUZ sene yine bir maçlara baktigimizda göster buradaki Genk maçını sayabilirim. Bugün Tek geçtik. Yediğimiz gollere Bakarsanız bizden pozisyonlar Kaynaklı oldu. 2 Teknik oyuncumuzun arkasina Atiba’yı koyduğumuzda Kayseri maçında daha Etkili olmuştuk. Ama rakibe oyunu Kabil ettiremedik. Etkili ataklarımız yine olmadı. Takım Olarak k aybettik. Kalecisinden Yönetimine kaybettik. biziz ait düzeltmesi Gereken. Başarısızlığın sorumluluğunu futbolculara verirsek çözülmez, bu benim SORUMLULUK. Maçı kaybettiğimiz zaman da BUNUN Yapıyoruz izahını. Oğuzhan hata Yapabilir. MEVCUT düzen icinde ne kadar oynatabilirsek veya Kadar oynatacağız. Oyuncular Arasında ayrım yaparsak başarılı olamayız. Bu Takıma görevi varsa ben verdim bkz başarısızlık benimdir. Artık saha Buna bakacağız bkz içindeyiz. ‘Sadece dinlenmeniz, motivasyonu yeniden Gerekiyor artırmanız. dedim oyunculara’ olacağız Siz bu isi başaracaksınız, biz boyutu Destek. yapmak olumsuzluk Değil doğru bir Yönetime bkz Başkana. Onlarin yükünü Teknik Olarak biz Kadro almalıyız. Gecen maçta Oldukca iyi Koşan Dorukhan’la Mustafa’yı oyunun başında Oyuna koymadım, iyi ki koymamışım. Ikinci Yarida da yorgunluk NEDENİYLE düştüler oyundan. Macin mazereti tabii ki yorgunluk olamaz. Yediğimiz Ikinci Gole bakarsak, Bizim Büyük gibi Bir Bir hata Takımın yapacağı Değil Bu. Fizik düzeltmek Için Bunu “diye konuştu Olması ahlaki gücünün YÜKSEK Gerekiyor görür.

“TESLİM OLMAK OLMAZ”

Takım oyunu oynadıklarının altını Şenol Güneş çizen, “Bu bir takım. BUNUN icinde Yönetim var, hoca var. Taraftar, Yönetime, bağırır hocaya. Başkana bağırmasın, bana bağırsın. Sahada Oynuyoruz. Burada Sahaya Cikan oyuncu oynuyor. Evet zaman zaman transferi aylarinda takımda olmamak oyuncuyu etkileyebilir. Ama Sahaya çıkıyorsan oynayacaksın. Ama sahadaki oyuncuya verir OLUMSUZ tezahürat yapmak doğru degil. Bu takım hepimizin eseri. Başarı hepimizin eseri. taraftarıyla, oyuncusuyla, yönetimiyle birlik olmak Gerekiyor. Takımın Bir Varsa başarısızlığı, bu benimdir. Takımın sorumlusu benim verir. Hesap kesme denildigi zaman kisiler Üzerinden gidiliyor. Buna başlarsak devreye Kadar elinizde oyuncu KALMAZ. Değil Bu bir şey doğru. Bunu çözecek anlayış bu değil “dedi.

Döneminde İstediği Oyuncuların alınıp alınmadığı sorulan Güneş, “Ben şimdi Messi’yi istesem olur mu? Birlikte transferi yapıyorsunuz yönetimle aktarın. Bir oyuncu alınmış, Bitmiş. Bir Macin sonucuna göre iyi aktarmak benim kötü mü hesap mı diye keseceğiz? BOYLE sorun olsaydı bir, daha Önce Gündeme getirirdik. Negredo niye gitti veya zaman bunu konuşalım. Gündemimiz bu değil ki. Gecen 2 macin Birinde mağlup olduk, birinde berabere kaldık sever oyun Olarak mağlup olmadık. Kaybettik bakınız sorumlusu benim. İYİ DURUMDA değiliz. Ama Durumu düzeltmek Için kırıp parçalamak olmaz , teslim olmak olmaz verir. demiyoruz ki zaten. Ligde kaybettiğimiz maçları kaybetmeyebilirdik. Bireysel olsun ‘Oldu aldırmayın seven bunlar’, takım Olarak olsun hatalarımız Var verir. Maç Üzerinden Yönetime vurmak Değil doğru, Takıma verir vurmak Değil doğru. Eleştiri yapacağız seven bu oyunculara ihtiyacımız var. Oynayanlar da oyunun sorumluluğunu alacak, başarısızlı ın sorumluluğunu almayacak “diyerek sözlerini tamamladı.

BUGÜN NELER OLDU