Şenol Güneş : İz Bırakmak İstiyoruz – Beşiktaş Haberleri

0
26

Beşiktaş takımının tecrübeli teknik direktörü Şenol Güneş, biraz sonra yapılacak Leipzig maçı için Almanya / Berlin‘de futbolculardan Caner Erkin ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Teknik adam BJK‘nin rakibi Leipzig’i de değerlendirdi.

Beşiktaş takımının birazdan Alman takımlarından RB Leipzig ile yapacağı Şampiyonlar Ligi G Grubu 6. ve son maçı için gün içinde Caner Erkin ile birlikte kameralar karşısına geçerek bir basın açıklaması yaptı ve Beşiktaş’ın durumu ile birlikte rakipleri Leipzig takımınıda değerlendirdi.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde BJK takımının oynadığı futbolla tüm futbolseverlerin kalbinde ve futbol tarihinde iz bırakmak istediklerini belirten Güneş, bu akşam da Alman rakipleri Leipzig’e karşı iyi bir futbol ortaya koyup kazanarak, Alman ekip Leipzig’in sahası olan Red Bull Arena sahasından galip bir şekilde ayrılmak istediklerini ifade etti. Almanya’nın güçlü ekiplerinden biri olan RB Leipzig ile karşılaştıkları bir önceki maç ile bu akşam ki maç sırasında rakip analizini iyi yaptığı belli olan tecrübeli teknik adam Leipzig için “Yatırımları oldukça büyük, tabi hedefleri de büyük. İyi oyuncuları ve teknik bir heyeti var. Kısa bir zaman diliminde büyük projelere imza atmış bir takım. 2. ligden çıkan 9 futbolcuya sahipler fakat bu oyuncuların hepside iyi futbolcular. Bu sene onlar için bir tecrübe oldu. Gelecek sene çok daha büyük başarılara imza atabilirler. Biz de Beşiktaş olarak gruptan çıkmamıza rağmen oynadığımız futbol ile iz bırakmak istiyoruz. Üstelik başından beri amacımız sadece buydu. Kendimize has olan kendi futbolumuzu ortaya koyarak gücümüzü görmek istiyoruz. Geçen 5 şampiyonlar ligi maçında da düşüncelerimiz ve stratejik planlarımız oldu. Bu akşam ki maçta da böyle olmasını bekliyoruz” şeklinde açıklamasına başladı.

Güneş : Taraftarsız Oyun Eksikliktir!

Kendisine bu akşam ki maçta taraftarlara yapılan “Stada gelmeyin” çağrısı üzerine taraftarsız bir maç oynayacakları ve bu konu hakkında neler düşündüğü ve neler hissettiği sorusunun yöneltilmesi üzerine Şenol Güneş şu cevabı verdi: “Futbol sahada 11’e 11 oynanan bir oyun. Hakemler var ama baş aktör müşteridir, olayı etkileyen taraftardır! Taraftar olmayan bir futbol tat vermez. Bu bir eksikliktir” diyerek durumdan hiçte memnun olmadığını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here