Şekip Mosturoğlu’ndan Fikret Orman’a Müslümanlık ve FETÖ Polemiği

0
30

Beşiktaş Fenerbahçe karşılaşması sırasında sahada gerginleşmeye başlayan ortam çeşitli açıklamalarla daha da büyümeye başladı. Ardından Leipzig galibiyeti sonrası açıklama yapan başkan Fikret Orman’ın cevapları yeterli gelmedi ve bugün konuşma yapan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Fikret Orman’a karşı daha sert bir ifade takınarak “en benim” ifadesini çok kullanıyor bu bana hiç hoş gelmiyor dedi.

 

EN İYİ MÜSLÜMAN TAKIM BEŞİKTAŞ

Şekip Mosturoğlu açıklamasında, Beşiktaş başkanı sayın Fikret Orman’ın “En iyi Müslüman takım Beşiktaş” ifadesine anlam veremediğini söyleyerek bu ifadelerin karşısında olduğunu dile getirerek Fenerbahçe Beşiktaş maçının dışına çıkan polemiklerin de kapısını açtı. Sayın Mosturoğlu herhalde Müslümanlıkla övünmenin kimseye bir zarar vermeyeceğini düşünemedi ve rekabete kapı açma çabasına girdi. Bu aralar siyasi olarak FETÖ sonrası rant kapısı haline gelen Müslümanlık kavramımız ne yazık ki burada da farklı bir polemiğe malzeme oldu. Çeşitli kulüplerden FETÖ’ye katılanların olduğu ve büyük yardımlar yaptıkları dönemlerden bugünlere gelindiğini ve bu noktada ise en az FETÖ camiasına ismi karışan kulübün Beşiktaş olduğunun vurgulandığını anlamak istemeyerek o sözü buralara çekmek derbi gerginliğinin dışına işi taşıyor.

Mosturoğlu: Orman’dan FETÖ’yü Lanetlediğini Duymak İstiyoruz

Konuşmaları genellikle ülkemizde islama zarar vermeye çalışan Fetullah Gülen merkezli terör örgütü kapsamında sayın başkanımız Fikret Orman’a iğneliyici konuşmalar barındıran Mosturoğlu, “Biz her ortamda FETÖ’yü lanetliyoruz. Fikret Ormandan’da bu konuda bir eşyler duymak istiyorum” sözleri ile kendi nefsini tatmin edici cevaplar beklediğini isbat etti. Biz Beşiktaş taraftarları Fenerbahçe kulübü başkanı sayın Aziz Yıldırım’ın FETÖ yüzünden, hapse varıncaya kadar çeşitli eziyetlere maruz bırakıldığının farkında olan bir camiayız. Fakat o dönemlerde ne yazık ki sayın Yıldırım kulüp yönetiminden çok fazla destek görememiş ve hatta bu konuda sesini çıkarıpta “Bu işi FETÖ yaptırdı, başkanımız onun yüzünden içeride” diyen bir kulüp yöneticisi görememiştik. Beşiktaş camiasında ise bu konu, şike kumpası kapsamında sıkça konuşulan meselelerden birisiydi. Bizler de Mosturoğlu’na o döneme ait açıklamaları varsa yayınlamasını rica edeceğiz. İş işten geçtikten, devlet tarafından adamın bütüm kurumları üzerine gidildikten ve ortada bir tehlike kalmadıktan sonra bu konuyu sürekli dile getirmek ancak “En iyi Müslüman benim” demek olarak anlaşılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here