RIDVAN DİLMEN’DEN BJK-GS DERBİSİNE ŞEYTANİ TAHMİNLER

0
22

Beşiktaş Galatasaray derbisi için bir tahminde eski futbolcu “Şeytan Rıdvan”’dan geldi. Rıdvan Dilmen %60 Beşiktaş diyerek favori BJK dedi.

Spor Toto Süper Lig’in bu hafta sonu Cumartesi günü oynanacak olan Beşiktaş Galatasaray derbi maçı hakkında tüm otoritelere, başkanlara, spor yorumcularına sorular yöneltiliyor ve röportajlar yapılıyor. Tabi en çok ses getiren yorumları yapan isim olarak ta beklenen nam-ı diğer Şeytan Rıdvan’dan rakamlarla bir tahmin geldi. Rıdvan Dilmen %60 Beşiktaş, %30 berabere, %10 Galatasaray diyerek sarı kırmızılı takıma adeta hiç şans vermedi. Tahminin arkasında yatan sebepleri ise kendi açısından bir mantık üzerinde şu şekilde ifade etti: “Sezon başı itibari ile Beşiktaş başkanı Fikret Bey’in (Orman) nefis bir demeci var. Oyuncularımın ve hocamın bizde müthiş bir kredisi var dedi. BJK’nin 6 puan geriden gelmesi bana çok sürpriz geliyor. Ama rotasyonu çok yapamadılar. Beşiktaş için kupa maçları form tutmaları adına çok iyi bir fırsat oldu. Farklı galibiyetle de gelen morali bir kenara koyduğumuzda rekabet ortamı artacaktır. Galatasaray ise son 7 günde adeta travma geçirircesine 2 farklı olay yaşadı. Birincisi çok önemli olan 5-1 mağlup olduğu Başakşehir maçı ikincisi ise teknik direktörü Tudor hakkında çok fazla üstüne gidilmesi. Hiç günahı olmayan hatta faydası olan Ayhan Akman bile tartışılmaya başlandı. Ama Cenk Ergün ile Dursun Özbek’in sükuneti Tudor’u diri tuttu. Ardından Alanya maçı GS için can simidi oldu. Taraftarı müthiş bir iş yaparak tribünleri doldurdu” sözleri ile Beşiktaş’a kısaca değindikten sonra ardından Galatasaray için iki önemli kırılma noktasını açıklayan Dilmen daha sonra BJK için ise şöyle devam etti.

Beşiktaş’ın karta çok zorlayıcı oyuncuları bulunmasına binaen Galatasaray’ın ise kart görmeye müsait oyuncuları bulunuyor. Ayrıca Galatasaray ne kadar zinde yada formda yada zievede olursa olsun, eski adı ile İnönü şimdiki adı ile Vodafone Park’a gittiğinde hep rahat bir oyun sergiliyor. Fakat Beşiktaş takımının GS’ye ters gelecek 3 ayrı oyun stratejisi var. Kontrataktan da duran toptanda golü bulabiliyor siyah beyazlılar. BJK içinde hem kontratak yapacak hem de geriye yaslanınca sorun çözecek futbolcular var. Yani hem şutörler var hem de yan topları çok iyi değerlendiriyor BJK. O yüzden %60 Beşiktaş favori diyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here