Resmi: Cristiano Madrid’den ayrılıyor ve Juventus’a işaret ediyor

0
29

Cristiano Ronaldo, Real Madrid ve Turin kulübünün İtalyanlar tarafından 117 milyon avro (Madrid için 100 milyon net, beş Portekiz ve Manchester United Sporting ve 12 komisyonda eğitim ücretlerini ödeyin), fesih fıkrasında belirtilen miktarın% 10’u (1.000 milyon). Madrid, resmi olarak, oyuncu tarafından dile getirilen istek ve talebe göre, Juventus’a ayrılmasının kabul edildiğini belirttiği bir beyanda resmi olarak yaptı.

Son haftalarda üç parti arasındaki konuşmalar değişmedi, ancak 4 Temmuz’da, oyuncunun temsilcisi Jorge Mendes, Real Madrid’den, daha önce olan oyuncuların satış şartlarını öğrendiğinde gerçekleşti. Juventus ile her mevsim için 30 milyon avroluk bir anlaşma yapılması. Bundan sonra, Cristiano ile bitenconero olarak sona eren operasyon hızlandı. Resmi sunumu için henüz bir tarih belirlenmedi, ancak ele alındığı tarih gelecek Pazartesi gününe ait.

Bu şekilde, Real Madrid’de dokuz yıl süren Cristiano’yu kapattılar. , 438 oyunda 450 golle kulüp tarihinin en skorer ismi oldu. Cristiano Real Madrid dört Şampiyonu, iki Lig, iki kupa, iki İspanyol Süper Kupası, üç Avrupa Süper Kupası ve üç Club Dünya Kupası kazandı. Bu süre zarfında Altın Top’un dört katını da aldı.

Real Madrid tarafından Cristiano imzası, 2008 yılında Ramón Calderón tarafından desteklendi ve 2009 yılında Florentino Pérez tarafından onaylandı. Oyuncu ile cumhurbaşkanı arasındaki ilişkiler son zamanlarda, özellikle de futbolcuya malî bir suçun itirazı. Oradan, Cristiano sözleşmesinin yeniden müzakeresini zorlamak istedi ve Real Madrid ona uzun bir süre verdi. Real Madrid’in Kiev’deki Liverpool karşısında kazandığı Şampiyonlar Ligi finalinde mola verildi. Tam bir Hıristiyan partisinde kulüpten duyduğu memnuniyetsizlik, kulübün zamansız olduğunu iddia etti. Oradan, açıklama yapmayı vaat eden ve bunu yapmayan Cristiano, teklifleri aradı ve sonunda Juventus’u seçti. Real Madrid, kendisini bırakma kararını veren kulüp olmadığını açıkça ifade etmek için onu sadece 105 milyon karşılığında satmayı kabul etti.

Madrid’in resmi açıklaması

Real Madrid C. F., oyuncu Cristiano Ronaldo’nun dile getirdiği isteme ve talebin Juventus F. C’ye devredilmesini kabul ettiğini beyan eder.

Bugün Real Madrid, dünyanın en iyisi olduğunu kanıtlayan ve kulübümüzün ve dünya futbolunun tarihindeki en parlak zamanlardan birini işaret eden bir oyuncuya şükran duygularını ifade etmek istiyor.

Ele geçirilen unvanlar, elde edilen kupalar ve bu 9 yıl boyunca oyun alanlarında elde edilen zaferlerin ötesinde, Cristiano Ronaldo adanmışlık, çalışma, sorumluluk, yetenek ve gelişim için bir örnek olmuştur.

Aynı zamanda 438 oyunda 451 gol ile Real Madrid tarihinde en skorer oldu. 4 Avrupa Kupaları dahil olmak üzere toplam 16 başlıkta, son 5 sezonda 3 ardışık ve 4. Real Madrid formasıyla bireysel olarak 4 Altın Top, 2 The Best ve 3 Gold Boots kazandı.

Real Madrid Cristiano Ronaldo için her zaman büyük sembollerinden biri olacak ve gelecek nesiller için eşsiz bir referans olacaktır.

Real Madrid her zaman senin evin olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here