Pique Federer, Djokovic ve Zverev’in eksikliğini haklı çıkarmaya çalıştı.

0
10

Davis Kupası onun takdim etmişti dün yeni nihai aşamasının ilk iki sürümleri (2019 ve 2020) ev sahipliği yapacak kenti. Madrid IFEMA’ya oditoryum sunumu için batıyordu karargah nerede ile tahrik yeni bir biçim gelecek 18 ülke gruplarında ve daha sonra çeyrek, yarı final ve Salata Bowl arayışı içinde nihai nakavt yarışacak olan Gerard Pique ve şirketi, ‘Kosmos.

Barselona futbolcusu, kulübünün sabah eğitiminden sonra başkente gitti (futbol sezonunun başlamasından bu yana bu konuda yaptığı dördüncü yolculuk oldu) ve Madrid belediye başkanıyla birlikte etkinliğe liderlik etti. Topluluk başkanı Ángel Carmena, Ángel Garrido ve ITF’in operasyon başkanı Kelly Fairweather.

“Bu beni bu büyük projeyi, Madrid Davis Kupası sunmaktan için bir onur,” Pique o Martin Luther King’i başka sözcüklerle önce “seksi” olarak tarif ettiği fikrine, dedi: “Ben bir rüya gördüm, bir olay oluşturmak Oyuncuların kendi ülkelerini temsil edebilecekleri benzersiz bir özellik. Orlando’da tarihi bir an vardı, 118 yıllık bir turnuva format değişikliğinin onaylanması. Bir merkez bulmak için çalışıyoruz ve dünya çapında bilinen ve Magic Box gibi çok iyi bir altyapıya sahip olan Madrid ile bir anlaşmaya vardık “diye devam etti.

Tenis oyuncuları ve tarihi

, Pique bazı oyuncular, Federer, Djokovic ve Zverev isteksizliği hakkında konuştu Carmena ( “Rüya,. Biz sevgi ve sana hayranım lütfen”) ona teşekkür nasıl duyduktan sonra ‘play Davis, Kasım ayında 2019’da (18’den 24’e) gerçekleşecek. “Bir takım yarışması, yani bütün ülkelerin hak olmaz çünkü mükemmel resim vermek mümkün değildir. yerine oyunculara göre ekipman odaklanmak istiyorum, kim yoktu elbette biz iyi oyuncuları istiyoruz . rekabetin geçmişinde çok önemli olmuştur, ama neyin önemli federasyonlarıdır. Tarihi bir yıldan fazla çalıştı ve biz hala ITF ve ATP ile tüm uzlaştırmak için her türlü çabayı, müzakere. Yardım etmek ve organize etmek için buradayız. Sanırım anlayacağız çünkü çok eminim. “

Şanghay’daki Masters 1000’de geçen hafta uluslararası olan uluslararası oyuncu, üst düzey oyuncularla olan ilişkilerinin nasıl olduğunu şöyle açıkladı: “Herkesiyle konuştum. Nadal olay ile çok olumlu. Yaralanmadıysa, “ olacaktır. Balearç Kosmos’un yaptığı açıklamada doğruladı: “Bu büyüklükteki bir olayın Madrid’de düzenlenmesi harika bir haber. Benim için ülkemi bu yarışmada temsil etmek bir zevk olmaya devam edecektir. ” Piqué, Cokoviç’in davasını açıkladı:” Onların ifadeleri için Çin’e gitmedim. Onunla konuştum ve Novak Davis’te olmayacağını söylemiyor, ancak eğer seçmesi gerekiyorsa, ATP Dünya Kupası’nı (2020’den bu yana Avustralya’da yılın başında olacak) oynayacak.

Her iki yarışmada bir arada bulunma konusunda, oyuncu ‘yı tahmin etmeye cesaret edemedi: “Birlikte yaşayabileceklerini bilmiyoruz. Davis konsolide. ATP henüz oluşturulmamış bir projedir. Açıkladıkları anda, yeni biçimleri onaylamak için oyları alacağımızı kimse düşünmedi. Bu yüzden öne çekildiler. “

Carmena: “Dünya tenis başkenti olmak harika”

“Biz sana hayranım ve biz bunu takdir Gerard, sizin uyku için. Seni seviyoruz teşekkür ederiz. Rüya tutun! Bizim sihirli kutusu var. Ve bizim Aç sahip olmaya devam edecek. Ama iki yıl boyunca, bu harika yarışma ağırlayacak lütfen Madrid kesinlikle yenilik ve dönüşüm için kapasitesi ile tanımlanır çünkü. o”, aynı zamanda yeni bir Davis olması çok iyidir 2019 ve 2020 yılında tenis sermaye olmak harika.

Garrido: “Davis’in miras bırakmasını istiyoruz”

Davis, Madrid’den yeni bir momentum alacak ve spor, turizm ve iş yaratımında liderliğimizi onaylayacaktır. Yönetimler birlikte çalışırken, çok uzaklara gider. Ve böylece Kent Konseyi ile oldu. Madrid hakkında milyonlarca insan konuşacak ve bir miras bırakmanızı istiyoruz. Gençler arasında tanıtılacak. 2020’de yarı finallerin ve finalin WiZink Merkezi’nde olması ihtimali var. “

Djokovic ve Federer şubat ayında kazanmak zorunda kalacaklar

1 ve 2 Şubat’ta, 2019 2019 baskısını tamamlayacak olan 12 ülkeyi (18-24 Kasım) çıkaracak 24 ülke (geleneksel yerel ziyaretçi biçimi) arasındaki yeterlilikleri oynayacaktır. Sırbistan ‘ın Djokoviç’ i ya da Federer ‘ın İsviçre’si orada bir yer kazanmak zorunda kalacaktı. Onlar zaten 2018 (İspanya dahil) ve iki misafirin dört yarı finalistine sahipler. “Takımlara ve dolayısıyla davetlere odaklanmak istiyoruz. Arjantin’in büyük tenisçiler (Martín del Potro) ve büyük bir halkı var ve Büyük Britanya (Andy Murray ile) harika bir pazar. Piqué, bireysel olarak düşünmüyoruz, sadece oyuncularda. 2019’da, sadece Sihirli Kutuda (üç parça) oynanır. Üç gruptan oluşan üç grup ve üç set (iki bekar ve bir çift). İlk altı ve iki en iyi saniye çeyreğe gider.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here