Oğuzhan’a özel sözleşme

0
22

Beşiktaş’tan Oğuzhan’a çok özel mukavele yapıldı. Oğuzhan’a Roma, Sevilla, Napoli, Atletico Madrid ve Monaco takımlarından biri talip olması durumunda 12 milyon Euro ödediği taktirde futbolcuyu hemen kadrolarına katabilecek. Bu kulüpler haricinde bir kulüpten teklif gelmesi durumunda bonservis bedeli Beşiktaş yönetimi tarafından belirlenecek.

Oğuzhan Özyakup ile kısa süre önce imzalanan 5 yıllık sözleşmenin özel şartları ortaya çıktı. Siyah beyazlı takımın şampiyonluğunda özel katkısı bulunan yetenekli futbolcunun yeni mukavelesinde 12 milyon Euro’luk özel çıkış maddesi olduğu belirlendi.

Oğuzhan tarafından sözleşmeye koydurulduğu belirtilen özel madde sayesinde Avrupa’nın önde gelen 5 kulübünden gelecek teklif sonrası genç yıldız 12 milyon Euro transfer bedeliyle takımdan ayrılabilecek.

AVRUPA’NIN BEŞ KULÜBÜNE ÖZEL MADDE

Sözleşmeye konulan madde sonrasında belirlenen beş kulüp Oğuzhan’a 12 milyon Euro ödemesi durumunda futbolcuyu transfer edebilme imkanına kavuşacak. Sözleşmede bu beş kulüp haricinde Avrupa’nın herhangi bir kulübü yer almıyor.

RAKİPLERE GİDEMEZ

Oğuzhan’ın 5 yıllık sözleşmesinde rakiplerine gidemez maddeside bulunuyor. Yıldız futbolcu, Galatasaray ve Fenerbahçe başta olmak üzere herhangi bir Türk takımından teklif alması durumunda bu kulüplere gidemeyecek. Ancak Beşiktaş’ın izin vermesi durumunda transferi gerçekleşebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here