Noah, Piqué Davis’e karşı suçlandı: “Onlar yalancıdır”

0
21

Fransa ‘nın Davis Kupası finalinde Hırvatistan’ a karşı oynadığı yenilgi (1-3), Lille ‘de yerel olarak davrandılar, ayrıca Yannick Noah’ ı Fransız kaptanı olarak görevden aldılar. Gelecek yıl Zaten açıklandığı gibi, Amelie Mauresmo’ya şahitlik verir. Seçkin tenisçi Roland Garros’un (1983) tuhaf Fransız şampiyonu da görevden alındı: “Benim için bitti”.

Üçüncü periyotunu dördüncü bir kupa arayışında kaptan gibi yerine getiren ülkelerin rekabeti ile ilgili bir romantik olan Noah, 2019’da Gerard Piqué’nin Kosmos grubu tarafından desteklenen yeni formatla çok kritikti. “Bize anlattıklarında hala Davis olacaklar, yalan söylüyorlar. ITF başkanına söyledim (David Haggerty, Lille’de mevcut). Umarım böyle çağrılmaya devam etmez. İki set oynamak Davis değildir. Her yerde oynamak da değildir, “diye bağırdı. Her ne kadar tenis oyuncularına 2019’da Madrid’e gelmelerini istediğini açıkladı. Lucas Pouille şimdiden şunları söylemeyeceğini duyurdu: “Yeni formatta bir daha asla oynamam. Fikrimi değiştirmeyeceğim”. Mahut, şikâyetlerini, halk tarafından ıslık çalınan Uluslararası Cumhurbaşkanı David Haggerty’ye bile bildirmeye çalıştı.

“Paradan bahsediyoruz, ama bugün burada bir top çocuğunun Pouille ile çatıştığı ve onunla bir fotoğraf çektirdiği şey ne kadar değerli? Bu rüyalar dolar cinsinden ne kadar? Bu geri dönüş olmayacak. Öyleyse, neden insanlara gerçeği söylemiyorlar, asla aynı olmayacak, “58 yaşındaki Nuh, ön cepheden uzaklaşacağından şikayetçiydi.

Nuh, bütün bu yansımaları yarışma öncesi akşam yemeğinde ITF patronu olan Haggerty’ye yaptığını doğruladı. “Ona tiksinti ve bıktığımı söyledim.” Gerçek şu ki, nasıl hissettiğimi, Davis’in bir oyuncu ve seyirci olarak benim için çok önemli olduğunu söylüyor. ‘Ben senin dünyaya ait değilim,’ dedi cumhurbaşkanı, ‘diye açıkladı. zaten eski kaptan.