Ünlü foto muhabiri Murat Akbaş Süleyman Seba’yla ilgili anılarını anlattı. Murat Akbaş, Beşiktaş foto muhabirliğini yaptığı 1998-2001 yıllarında Süleyman Seba’nın çevik kuvvet aracılığıyla kulübe geldiğini unutamadığını söyledi.

Bize Çay Gönderirdi

Mesleğe başladığında yaşadığı dönemleri anlatan foto muhabiri, Süleyman Seba’yı tanıma fırsatı yaşadığı için çok şanslı olduğunu söyledi. Seba için; “Çok farklı bir insandı, sabah kulübün önünde onu beklerdik, bizlere takılırdı beni beklemeyin başka işiniz yok mu derdi. Bir süre sonra ise bizlere çay gönderirdi” dedi. Süleyman Seba’nın babacan tavrını da dile getiren Murat Akbaş, “Çok güzel günlerdi” dedi.

Çevik Kuvvet Aracıyla Kulübe Geldi

Murat Akbaş, unutamadığı anılardan birini de şöyle aktardı. “1999-2000 yılı Beşiktaş’ta kötü bir dönemdi. Çanakkale Dardanel spor maçında yenilgi yaşanmıştı. Taraftarın isyanı Çanakkale’den İstanbul’a gelene kadar sürmüştü. Bu durum emniyeti harekete geçirmiş, tabi biz bunu sonradan öğrendik. Kulübün girişinde bir çevik kuvvet arabası göründü. Baktık aracın içinden Süleyman Seba iniyor” ifadelerini kullandı. Murat Akbaş, sözlerine “Bu anları hiç bir foto muhabiri arkadaşım ve ben çekemedik” dedi.