Merkez dışı Federer Anderson umut veriyor – Wilander

0
18

LONDRA: Sekiz kez şampiyonu Roger Federer, Çarşamba günü Wimbledon çeyrek finallerinde Güney Afrika’nın Kevin Anderson’ını ele geçirdiğinde kendini yabancı bir bölgede bulacak.

Üç yıl içinde ilk defa, İsviçre maestro, bir mahkeme Biri yuvası için onu kutladıktan sonra sevdiği Merkez Mahkemesi çiminden bir maç oynayacak.

Novak Cokoviç’in Kei Nishikori ve Rafael Nadal’ın düelloları ile Juan Martin del Potro ile yaptığı karşılaşma, Merkez Mahkemesinin ilgisini çekiyor.

Federer son olarak Wimbledon maçında Centre Court’tan oynadığı son karşılaşmada Gilles Simon’ı 2015 turnuvasının aynı sahnesinde sıkarken, ev sahibi sevgilisi Andy Murray’i dominant bir Novak Cokoviç’in eline geçirdiği final’e götürdü.

Güney Afrika, Court One’da birkaç maç oynadığı için, sürpriz anahtar Anderson Anderson’a eski dünyadaki bir numara olan Mats Wilander’a göre verebilirdi.

Eurosport’un baş analisti olarak çalışan İsveçli, Reuters’e verdiği demeçte, “Psikolojik olarak, Anderson ‘un Center’dan ziyade Mahkeme Bir’de oynaması için büyük bir fark olduğunu düşünüyorum.”

“The Royal Box bir şey, ünlülerle doludur. Bu sadece farklı. Bence bu Anderson’a daha iyi bir şans veriyor. Potansiyel olarak bir set kazanabilir ve eğer bir set kazanabilirse iki set kazanabilirdi. Federer’ı yenmek için her zaman çok iyi hizmet eder ve iyi eline çarpar. “

Murray tarafından tek başına Center Court’ta dövülen Anderson, Wimbledon’da 32 ardışık set kazanan Federer ile dört kariyer toplantısını kaybetti.

Federer ve Nadal, Pazar günkü finalinde, destansı 2008 gösterisinin ardından 10 yıl sonra karşılaşacakları favorilerdi, ancak Wilander, Del Potro’nun eserlere bir anahtar attığına inanıyor.

Wilander, “Del Potro’nun neden büyük bir şansı olduğunu düşünmemesi gerektiğini bilmiyorum.” Dedi. “Bu, Del Potro için iyi bir şans çünkü Rafa test edilmedi. Bence Rafa geçecek çünkü Nadal ile yakın bir eşleşme ve onu yenmek arasında büyük bir fark var.”

Cokoviç, Sırp’ın All England Kulübünde üç madalya kazanan formun işaretlerini göstermeye başladığına inanan Wilander, Japonya’nın Nishikori’sine karşı da favori olarak başlayacağını söyledi.

“Bence bu sene Djokovic için çimler mükemmel, backhandine yardımcı oluyor” dedi. “Novak’ın bir süredir çarpışmada başarı elde etmemesi dışında Nishikori’ye kaybettiğini göremiyorum. Bu onun için bir dönüm noktası olabilir.”

Diğer çeyrek finalde Amerikan John Isner ve Kanadalı eski koşucu Milos Raonic.

Wilander, son olarak Wimbledon’da bir araya getirilen Isner’ın, son sekizdeki karanlık at olabileceğini söyledi.

“O kabus çizmek olabilir, oyuncular onun dışarı gitmesini görmek isteyecektir çünkü onun hizmet daha büyük ve asla kötü bir hizmet günü yok” dedi. “Isner, gördüğüm parti”.

(Martyn Herman tarafından Raporlama, Ed Osmond tarafından düzenleme)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here