Madrid-Andorra: del

0
10

uzakta Andorra yönetilen dün ilk kazan tarihindeki en Real Madrid, engin olmasa da kendisi vardır Liga Endesa, son mevsimlerde köpük gibi büyümüştür. Pablo Laso’nun ekibinin hem İspanya’da hem de Avrupa’da, ölçmek için bir şeyleri olan ekiplerden biri olarak tarihe karıştığı istisna olmakla birlikte söylenebilir.

Her şeyin bir dönüm noktası var. Bu iki ekipmandan biri, Vitoria’da tartışılan King of Glass’da Şubat 2017 ‘dir. Bu vesileyle, Sergio Llull’ın bir sahaya giriştiği bir hamle, Madrid’in bu maçı kazanmaya hazırlanıyor olan Andorra’ya geri dönmesi ve turun kazanan bir turnuvaya geçmesi için tetikleyiciydi. Bu sayısız tepkilere neden oldu: şakalar, hatıra gömlekleri, tahkim eleştirisi, şüphe vb. Bu yüzleşmeye yeni bir nüans veren form oldu, ama Andorrans için ne anlama geldiğini de.

2015 yılında gerçekleşen Endesa Ligi’ne dönüşünden bu yana, Andorra maçı Real Madrid’i yenemedi. 10 Ocak 2015’te Palacio’da Gustavo Ayón’dan bir dokunuşla 84-83 kaybettiğinde yakındı. Ünlülerden ‘alan geri oldu’, her şey değişti .

Bundan sonra 4-3 . Yüz-off beyazlar lehine kalır, ancak Liga Endesa diğer kulüpleri olduğu kadar çok kaynağa sahip olmayan bir takım mahcup şampiyon ‘yeteneğine sahip olduğunu övgüye değer. Poliesportiu d’Andorra’da, bu dönemde üçte ikisi, diğer maçında iki puanlık bir marjla çözülür.

Andorran takımı antrenör olarak bile değişti. Şimdi, Joan Peñarroya ‘nın ayrılmasından sonra, Ibon Navarro tarafından tezgahtan yürütülür. Bu değişim bile Real Madrid’e karşı oynarken Andorra’nın ateşini donmuş gibi görünmüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here