Louvre Abu Dabi, ‘Salvator Mundi’ sergisini erteledi

0
13

ertelendiğini Ebu Dhabi’nin sergisinin “Salvator Mundi” bkz Turizm Kültür bölümünün Twitter’dan Yaptığı paylaşımla beklenmedik bir sekilde duyurarak, Da Vinci’nin Körfez’deki 450 milyon dolarlık tablosunun sanatseverlerle buluşmasını erteledi. 3 Eylül’de şaşırtıcı bır sekılde Açıklama yapan Ebu Dhabi’nin Turizm departmanı, yapılan, Değişikliği Ile Ilgili Bir HERHANGİ neden belirtmedi planı. Twitter’dan Yaptığı paylaşımda şu ifadelere YER verildi: “Kültür ve Turizm Bakanlığı bkz – Abu Dabi, Leonardo da Vinci’nin Salvator Mundi’nin açılmasının ertelenmesini ilan etti”

Tablo, 18 Eylülde Saadiyat Adası’ndaki yeni müzede, iki hafta sonra sergilenecekti. Açıklama yapan kurum, daha fazla ayrıntının açıklanacağını sözlere ekledi.

Tartışmalı tablonun ne zaman sergileneceği merak konusu

Dünyaca ünlü “Salvator Mundi” nin tablonun sergisinin ertelenmesinin ve ne kadar beklemesinin henüz netleşmedi. National’ın iddiasına göre, müzenin 11 Kasım’daki yıldönümü kutlamalarında sergiyi açacağını ileri sürüyor.

Ünlü tablonun Leonardo Da Vinci’ye OLUP olmadigi Hakkında PEK çok uzman ikiye bölünmüş olsa da, İsa Mesih’in gizemli tablosunun Rönesans’ın dahi ismi Leonardo Da Vinci’ye Olduğu düşünülüyor ait AIT. “Salvator Mundi” Yeni York’taki Christie Müzayede ayinda TABLO, Geçtiğimiz Kasım adli Evi’nde Düzenlenen açık arttırmada rekor Bir milyon 450 dolara Satın FİYATA alınmıştı.

Başlangıçta, Kraliyet Prensi Muhammed bin Salman’a vekalet eden Bir Suudi kraliyet Tarafından Satın alindigi düşünülse Ebu Dabi’nin Taç Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan’la Yakın Manzara Olan Eser’in, Sehrin Kültür Turizm Eline Geçti bölümünün görüyoruz.

Editör: Buğurcan Baştuğ

BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here