Lille’nin merkezi, Davis’in asasını korumak için karargah

0
11

Fransa ile Hırvatistan arasındaki Davis Cup’ın finali 23-25 ​​Kasım tarihleri ​​arasında Fransa’nın Lille kentinde düzenlenecek, tıpkı geçen sene olduğu gibi, Fransa Tenis Federasyonu (FFT) Cuma günü. ). Ajansın açıklamasına Pazartesi günü yapılan duyuruda ekledi.

Pierre Mauroy stadyumu, 26.429 koltukla, Fransa’nın yarı finalde Espña’yı (3-2) yenmesiyle, , geçtiğimiz yıl tüm Yannick Nuh’un yenildiği bu toplantıya ev sahipliği yapacak. Belçika’nın Lucas Pouille’in Steve Darcis’in (6-3, 6-1 ve 6-0) zamansız zaferinden sonra. FFT, Lille’nin bu yılki finalini düzenleyen tek aday olduğunu söyledi.

2017’nin zaferi ile Fransa, Davis Kupası’nı onuncu kez kazandı ve Birleşik Krallık’tan (32) ve Avustralya’dan (28) sonra, bu yarışmada en çok kazanan üçüncü ülke Büyük Britanya’ya eşit oldu. Bu turnuva, 118 yıl boyunca tenis takımları tarafından en önemlisi olarak düzenlenmiştir ve bu baskı mevcut formatına veda ediyor.

Uluslararası Tenis Federasyonu Genel Kurulu (ITF) 16 Ağustos’ta onayladı. tek bir hafta ve 18 takım, sezon boyunca serpiştirilmiş dört turu ortadan kaldı.

Kosmos grubu tarafından ekonomik olarak desteklenen yeni model, önümüzdeki 25 yıl içinde 3,000 milyon dolar katkıda bulunacak olan Barcelona futbolcusu Gerard Piqué’nin başkanlığında, 2019’dan yürürlüğe girecek şampiyonu, Dünya Kupası tarzında.

BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı