LaLiga futbolunun bir başka sezonu, son zannet tablosunda en büyük söz sahibi olan sıradan şüphelilerin ve bazı sürpriz isimlerin bir karışımı ile sona ermiştir.

İşte, LaLiga News UK Yılın Oyuncusu için en iyi üçümüz.

3 Oca Oblak

Yine yine, Slovenya, İspanya’ya taşındıktan sonra kazandığı ilk kupada Europa League tacı ile birlikte LaLiga’da ikinci sırada bitirmek için beklentileri aşan Atletico Madrid’in yıldızıydı.

İstatistiği bu sezon esinlenerek, her birinin 22’sinde tuttuğu temiz sayfa olarak pek çok gol almaya başladı. Oblak, Diego Simeone’nin sisteminin anahtarıdır ve bildirilen 100 milyon Euro’luk bir sürümle, Atletico’nun bu yaz en önemli önceliği onu uzun vadede taahhüt altına almak olacaktır.

2 Iago Aspas

LaLiga’nın en iyi İspanyolcası Aspas, tekrar tekrar beklentilere meydan okuyor. 30 yaşındayken, 2017/18 yılındaki tüm yarışmalarda 37 maçta 23 gol ve beş asist ile hayatının formunda.

Celta Vigo adam İspanya’nın Dünya Kupası kadrosuna Rusya’da bir bilet sağladı ve iyi Julen Lopetegui için saldırıda ilk seçim olabilir ve LaLiga savunmaları gerçek ağrıtıyor, onun hızına ve gücüne sahip nedenini görmek yalnız belirlenmesi izin kolaydır.

Rolünün en iyi gösterimi, Celta’nın başlangıç ​​serisinde Aspas olmadan oynadığı beş LaLiga oyununda, sadece iki kez puanlama ve 13 kez bu süreci kabul etmede başarısız olmalarıydı.

OKUYUN: La Liga Sezon Sonu Ödülleri: Yılın Genç Oyuncu – Rodri


1 Lionel Messi

LaLiga News UK’in Yılın Oyuncu ödülü sürpriz olamaz. Barcelona LaLiga ve Copa del Rey’in çifte finalini tamamladı ve bir adam yine beyefendi oldu – Lionel Messi.

Ancak 2017/18, Arjantin’in kariyerinde, dünyanın en iyi oyuncusundan beklediğimiz sıradan gözlük koleksiyonundan çok devrimci bir yıl olmuştur.

Daha önce hiç olmadığı kadar derin bir rol oynayan Messi, bir orta sahadan daha fazla bir orta saha oyuncusu olarak hareket ediyor, ancak yine de rekabeti havaya uçurdu ve tüm skorları 45 golle ve 18 asistle tamamladı. Oyunlar, bu sezon her yarışmada her 71 dakikada bir hedefe dahil olarak çalışmaktadır.

Onun ısı haritası, fırsatların kaçtığı bir kutuda ne kadar küçük bir oyun süresinin harcadığını gösteriyor. Şimdi, daha derin bir rol oynamak, o daha da etkili oldu.

Sezonun en iyi performanslarından birinde, Şubat ayında Camp Nou’da Girona’ya karşı, derinden top toplayan ve üç oyuncunun oynadığı dokuz oyundan birinde patlamaya çalışan büyülü bir ekran üretti. daha fazla gol.

Yaşı ilerledikçe ve Ernesto Valverde’nin vesayeti altında, Messi oyununu uyarlama ihtiyacını kabul etti. Cristiano Ronaldo gibi başkalarının da kutuda bir poacher olarak daha fazla boyutlu hale geldiği yerlerde, Messi birçoğunun alabileceğini öne sürdüğü bir oyunculuk rolüne daha da düştü.

OKUYUN: Betis aktif olarak Rayo kahraman Moreno’yu imzalamaya çalışıyor

Her zamankinden daha fazla istifa eden Valverde’nin onu terk etme kararları da zaman zaman sorgulandı ve Barselona’nın başarısına rağmen, neden hala Messi bağımlılığıyla suçlandığını görmek kolay.

Yanında olmadığında onu ne kadar özlediklerinden dolayı haklı olduklarını iddia etmek kolaydır. Levante’ye karşı, tüm sezonun kaçırdığı ikinci lig maçında, tek başına psikolojik etki, Kule’nin yenilmez oyununu sadece iki oyunla sona erdirmek için küme avcılarına ilham vermek için yeterliydi.

Bazıları Roma’da Messi’nin mevsimindeki leke olarak yenilgiye işaret edecek ve bunu yapmakta doğru olacaktır. Ancak bir oyuncuyu her hafta olduğu gibi bir oyunda kurtarmayı başaramayan bir maççıyı kanıtlamadığı için eleştirmek her halükarda adil olmaz.

Tüm Barcelona oyuncularının hayal kırıklığına uğradığı bir gecede, Messi, tam bir gecede bir gece insana baktı.

Bir nesil olarak, tüm zamanların en iyisi olmasa bile, en iyilerinden birini izleyebilecek kadar şanslıyız. Bu yaz 31’inci yaş gününü kutlamasına rağmen, henüz bir düşüş belirtisi göstermiyor ve LaLiga’nın sunduğu en iyi oyuncu olmaya devam etmesi için oyununu uyarladığını gösterdi.