Kerr bile Zion Williamson’a teslim oluyor: “LeBron’un sadece bir tane olacağını sandım.”

0
13

Bu gece Warrior’lar, şu anda yarışmanın muhteşem maçlarından biri olan Bucks’a ev sahipliği yapıyor. Steve Kerr ile konuşan gazeteciler ona Giannis Antetokounmpo’yu sordu . Yunanların önümüzdeki yıllarda NBA’ya hakim olduğu düşünülüyor ve basın, Savaşçıların teknik direktörünün fikrini bilmek istiyordu. Ama Kerr biraz daha ileriye bakmaktan hoşlanan bir adam. ve yanıtı hiç kimseyi kayıtsız bıraktı: “Dün gece Duke’de oldukça etkileyici bir adam gördüm. Muhtemelen hiçbir şey söyleyemem. 130 kilo ağırlığındaki kişi. LeBron’un bir tane olacağını düşünmüştüm ama görünüşe göre bir sonraki LeBron geliyor , ve ceza almadan önce konuyu değiştireceğim “Kolej oyuncuları hakkında konuşma yasağı hakkında şaka yaptı.

onun adını söylemedi de, herkesin onun Zion Williamson atıfta hakkında üniversite çoğu konuşmaları oynadığı edildi bilir taslak 2019 . Bu oyuncu, Kerr’a Giannis hakkında soru sormak ve onun hakkında konuşmaya başlamak için ne gerekiyor? Salı günü Duke Üniversitesi ile ilk oyununu oynayan biri, ama ne maçtı. Kentucky’yi (ve Mike Krzyzewski’nin gözbebeklerinin geri kalanı) süpürme şekli onu, tüm NBA dünyasının çaprazlarının içine koydu.

Since we were 15 years old we saw him doing barbarities in HS
Today, finally he lands in the

O nasıl oynuyor

Gerçek şu ki, yıllardır en umut verici enstitü oyuncusuydu. Ama çoğu fizikçiyi suçladı. Williamson, doğanın bir alameti olduğu için . Şaşırtıcı bir hareketlilik ile ancak iki metre boyunda ancak ağırlıkça 120 kilodan fazla. Rakiplerini paramparça eden bir güç atlama ve yarışta hız . Bütün bunlar, daha büyük oyuncularla, daha iyi hazırlanmış ve nihayetinde daha yetenekli olanlarla yüz yüze geldiği Üniversiteye gelişinden şüphe uyandırdı. Toplumdaki sunumu tüm bu kuşkuları havaya uçurdu. Sadece 13 atış ile 23 dakikada 28 sayı, 7 ribaunt, 3 asist, 1 top çalma ve 1 stoper ekledi.

Kendileri tarafından oldukça çarpıcı olan tüm bu rakamlar, maçtaki gerçek etkisine adalet yapmaz ve genellikle oynadığı her oyunda yer alır. Bölgenin mutlak bir dominatoridir . Çemberlerin altında, onu durdurabilecek kimseyi bulamadı. Ama onu gerçekten özel kılan şey, orta ve uzun mesafelerde yüzdüğünüzde ve geçişte belirleyici bir oyuncu olduğunda tüm bunların mükemmel bir oyuna eklenmesidir . Sadece muazzam fiziksel kapasitesi için değil, aynı zamanda hareketli oyunun mükemmel vizyonu için de . Savunmada çok geride değil ve hem boyada hem de çevrede verimli bir şekilde daha fazla savunabiliyor.

Birkaç kelimeyle tanımlamak için: yetenek ve zeka ile karışık, çeviklik ve güç arasındaki nadir bir kombinasyon. Elbette, ona sadık olanların olduğu tamamen benzersiz bir beceri grubu. Yine de onları azar azar çözeceğim. NBA’deki geleceği ile ilgili büyük şüphe, mahkemedeki görevi. Şimdiye kadar 4 oyunculuk yapmış, ancak 2 metre uzunluğunda profesyonel basketbolda gerçek kapalı oyunculardan önce kısa olabilir. Bir güç ileri mi yoksa ileri mi olacak? Mevcut NBA’de, düşük beşlilere yönelme ile, mükemmel bir şekilde hareket edebilir. Aslında onu Draymond Green ile kıyaslayanlar var, ama 2.0 sürümünde (daha hızlı ve daha atletik) . Diğer şüphe ise askıya alma sürecidir, daha da uzaklaştıkça perspektif daha da kötüdür. Ancak Zion’un raporları, oyununun yüzünü ve Kentucky’ye karşı oynadığı oyunda iki oyunda görülebileceğini söylüyor. Attığı ve attığı tek üçlü ve 5 metreden iki noktadan oluşan bir basketle girdiği yerden uzaklaşmaya karar verdi. Çekim mekaniğinin alışılmamış olduğu doğrudur, ancak bu oyunlar onun oyununa kattığı birkaç zayıf noktadan birini eklemeyi amaçladığı bir işarettir.

Benzersiz bir grup

Zion Williamson, Duke’de yalnız değil. Aslında taslağın ilk üç pozisyonu ‘nun bu üniversitenin ilk üç yıllık oyuncuları arasında dağıtılacağını söyleyen pek çok ses var. Diğer iki söz R.J. Barrett ve Cameron Redish . Bunlardan ilki, Salı günü Kentucky maçında bir Duke çaylakının rekorunu kaydettiği bir refakatçiydi. 33 puan bu oyuncuyu harekete geçirmek için büyük kolaylık sağlar ve rakibin temasını ararken çok daha akıllıdır ve bundan faydalanır. İkincisi, oyunun tüm yönlerinde, yoğun savunmada (pek çok topu çalar), iyi golcü ve iyi asistanda çok ileriye doğru ilerliyor. Çok eksiksiz bir 3, belki de Williamson ve Barrett kadar muhteşem değil, ama en fazla olduğu gibi.

Zion Williamson ve R.J. Barrett Brian Spurlock (ABD TODAY Spor)

Bu yıl Duke’ta Krzyzewski üniversite basketbolu için koruyucu ve neredeyse ilahi manto altında göreceğimiz üç yıldız projesi var. Bu şartlarda zor olacak, üçünün hiçbiri üniversitedeki ilk yıllarına başlayacakları beklentileri aşmayacaktır (ilk ve sonuncu sermaye süprizi hariç). Ama kuşkusuz şu anda bütün gözleri tekelleştiren Williamson. göre zaten sadık makaleleri vardır Sports Illustrated , “ 2003 yılında LeBron James olduğu kadar şaşırtıcı olduğunu: eşsiz görülmemiş potansiyeli ve ham yetenek ile bir atlet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here