Juventus Beşiktaş’ın istediği golcü Jorge Carrascal’ın peşine takıldı ve Sergen Yalçın’ın da takımda görmek istediği bu isim için transfer zor girdi.

Beşiktaş transfer komitesi teknik heyet ve yönetimin istekleri doğrultusunda gerekli mevkilere futbolcu arayışlarını sürdürüyor. Bu mevkilerden en önemlisi ise golcü mevki olarak karşımıza çıkıyor.

Juventus Beşiktaş'ın İstediği Golcü Jorge Carrascal'ın Peşinde
Juventus Beşiktaş’ın İstediği Golcü Jorge Carrascal’ın Peşinde

Beşiktaş santraforda hedefi Sergen Yalçın’ın da ismini verip takımda görmek istediği Arjantin ekibi River Plate takımının golcüsü Jorge Carrascal idi. Ancak İtalya basınından bir son dakika gelişmesi sızdırıldı. Bu gelişme ise Juventus takımının Arjantin’li golcüsü Gonzalo Higuain hakkında oldu. Higuain virüs gerekçesiyle ülkesi Arjantin’e dönmüş ve artık ülkesinde kalarak eski takımı River Plate takımında forma giymek istiyor.

Ancak Arjantin takımı ise Juventus’a bu futbolcunun bonservis ücretini ödeyemeyeceği için takas yoluna gitmeyi makul bulmuşlar. 2 taraf arasında yapılması beklenen takastaki asıl isim Julian Alvarez iken şimdi Juventus Beşiktaş’ın istediği Jorge Carrascal’ı istemiş.

Şartlar doğrultusunda Beşiktaş Jorge Carrascal transferine yön verecek ve ekonomik olarak elini güçlü tutarak en ucuz ve en verimli futbolcuyu transfer etmeye çalışacaktır.