Junior Firpo, Premier League’in gelişmelerini neden desteklemeli?

0
14

Liga, bu haftasonu sezonun son uluslararası molasından sonra harekete geçerken, rakip şampiyonlar Barcelona, ​​La Blaugrana’nın ilk uçuşta ilk kez kaybettiği gibi, Nou Camp’deki Real Betis’e olan 4-3’lük çarpıcı kayıplarından hala istifade ediyor. iki yıldan fazla.

Kampanyadan üç ay sonra kaotik bir açılışın ortasında, Quique Setien’in Los Verdiblancos’u, mevsimin açılışının üçüncü günü için pastayı kek üzerine koydu.

Ancak Katalonya’da on gün önce, Betis’e şampiyonlarda galip gelen bir galibiyete bürünen yıldız tam teşekküllü Junior Firpo’nun gösterildi.

Ardışık maçlarda ikinci golünü atan, 22 yaşındaki Dominik Cumhuriyeti doğumlu İspanyol, sol kanatta Endülüsliler için sürekli bir tehdit oluşturdu – skoru açarak – Sergio Canales’in kararlı galibi için yardım sağladı.

Firpo Premier League gözlerini yakalıyor

İspanya’daki etkileyici gösteri gösterileri, XI’de Betis’te yerini sağlamlaştırdı ve kıtada bir dizi kulübün dikkatini çekti.

Gerçekten de, Talksport geçen hafta, Premier League’in gözlemcilerinin Firpo’ya göz attıklarını, hem Arsenal hem de Manchester City’nin tam geri çekilme konusunda istekli olduklarını, Gunners ve Citizens’in sırasıyla soldaki sorunları ele almak istediklerini bildirdi.

Şu ana kadarki atılım sezonunda iki kez filme alınan Firpo, Betis’in gençlik kurulumuna Haziran 2014’te katıldı ve burada 74 kez de 8 kez oynadı.

Kıdemli taraf için 15 kez oynamış olan İspanyol oyuncu çok geçmeden İspanya’da yetişmeye devam ettiği için Ağustos ayında U-21 uluslararası yayına çağrıldı.

Uçan İspanyol kalmalıdır

“Junior” olarak bilinen, son günlerde konuşmak, bir hareketin çok uzak olabileceğini öne sürdü, onun temsilcisi, Şehir patronunun kardeşi Pere Guardiola ile – bir hamlenin boru hattında olabileceğini belirtti.

Geçen hafta Barcelona’da diz ameliyatı geçiren Benjamin Mendy ile birlikte, geçen haftaki Manchester yaralanmalarının geri dönüşü ile ilgili endişeleri, geçen sezonun yaralanma sorunlarından etkileyici bir şekilde geri döndükten sonra sıralandı.

Benzer bir yapı ve hızdaki Firpo, bir eldivene City’nin takımına sığacaktı, ancak geçişi, en iyi İngiliz futbolunun zorluklarına bile uyum sağladığından bile sorunsuz olacaktı.

Yirmili yılların başlarında, defans oyuncusu oyunu bir adım öteye taşıyor gibi görünüyor, ama bu tür bir sözün oyuncuları için biçimlendirici yılları hayati önem taşıyor.

Firmanın büyük yetenek havuzunda, Firpo’nun kesinlikle gelişeceği için kuşatıldı, ancak bir hareket şüphesiz kendi risklerine sahip olacaktır.

Betis’in kendileri, ortadaki tablodaki tutarsızlıkla sarılmışken, Firpo yeteneklerini şu anda herhangi bir büyük Avrupa sahnesinde sergilemeyebilir, ancak savunmacı, onun için yeterli bir ilerleme kaydediyor.

Premier Lig’in zenginlikleri ve cazibesinin cazibesi gerçekten de en güçlü çekişken olsa da, İspanyol zamanını iki kez ve İspanya’da kalmalıdır – şimdilik.