Igor Tudor: Tam bir rezillik!

0
25

Sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Igor Tudor, NTV SPOR’da canlı yayınlanan % 100 Fuıtbol programına katılarak Güntekin Onay ve Fenerbahçe’nin eski efsanevi oyuncusu Rıdvan Dilmen’in sorularını yanıtlarken çarpıcı ifadelerde bulundu.

GALATASARAY’IN LİGİ 6. ve 4. BİTİRMESİ REZİLLİK
Galatasaray takımına baktığınız zaman içeriden görülen sorunlarla dışarıdan bakılan sorunlar arasında farklılıklar olabiliyor. Galatasaray gibi bir takımın son iki sezonda ligi bitirdiği yerler tabiri caizse tam bir rezillik. Takıma geldiğim zaman takımın durumu fizik anlamında iyi değildi, takım içerisinde psikolojik sorunlar bulunuyordu. Bu dönemde bir çok şeyi test ederek bizde çok şey öğrendik.

Başkan ve camia bana destek oldular, 5-6 maç istediğiniz gibi gitmediği zaman Galatasaray gibi bir kulüpte destek önemlidir. Takıma yeni hoca geldiği zaman her zaman bir değişiklik beklenir, ancak oyuncular beklediğim gibi değildi. Yapılan çalışmalar sonrasında amacımız savunmadaki sorunları düzeltmekti, kötü futbol oynadığımızı düşünmüyorum. Ancak alınan sonuçlar istediğimiz gibi olmadı.

DOKTORLARDAN UYARILAR ALDIM
Oyuncularım azimli ve her zaman hazır gözüktüler, ilk başlardaki maçlarımız da rakiplerimizden daha az koşan bir takımdık. Takıma yeni gelen hoca ortaya bir şeyler koymak ister, çünkü takıma geldiğim zaman benim futbola bakış açımla Galatasaray’ın oynadığı futbol çok farklıydı. Antremanları arttırdığımız zaman doktorlar antreman tempoma itiraz etti, futbolcuların bunlara hazır olmadığını belirttiler. Ben aslında gerçek antremanlarımın yüzde 60’ını yaptırıyordum.

Oyuncularım ilk zamanlar antremanlarda fiziksel ve mental anlamda zorluklar çektiler. Ancak acı çekmemeniz durumunda bazı şeyleri başarmanız imkansızdır. Antreman sonralarında futbolcuların soyunma odasında rahatsız olduğunu gördüm. Bu dönemde yaşadıklarımdan bir kitap bile çıkabilir.

SNEİJDER’İN DURUMU KONUŞULACAK

Sneijder geldiğim günden bugüne bana hep yardımcı oldu, onun takımdaki geleceğini hep birlikte oturarak konuşacağız. Futbolda her zaman tam antreman yapılmasından yanayım. İnsanoğlunun aslında en önemli özelliği her şarta adapte olabilmesi, bu nedenle antreman tempomu her zaman yüksek tutmak istedim.

Biz takım olarak iyi olursak, iyi takım kurarsak taraftarlarımızı stada çekebiliriz. Buradan söylüyorum, kimse merak etmesin taraftarımız stadları dolduracaktır. Geçtiğimiz sezon yediğimiz goller kabul edilebilecek goller değil, defans bölgesinde uzun bir takım değiliz bu nedenle duran toplarda sıkıntı yaşıyoruz. Çok gol yediğiniz zaman maçları döndürmeniz bir o kadar zordur. Dörtlü defans oynayıp hata yapıyorsanız kazanamazsınız. Özellikle ligin son maçlarına baktığınız zaman çok geliştiğimiz görülebilir. Savunmada biraz eksiğimiz olabilir, onuda zamanla çözeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here