Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Lucescu, işine devam edildi, “Geleceğime karar verdim.” dedi.

Bir Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, görev bırakma gibi bir durumun söz konusu belirlenterek, “İşime devam ediyorum.” dedi.

Lucescu, milli takımın yarın Ukrayna ile oynadığı hazırlık maçı, milli futbolcu Yunus Mallı ile Belek Turizm Merkezi’nde kamp yaptıracaksınız.

Romanya basınında kendisiyle ilgili “Ukrayna maçından sonra daire konuşacağız, durum değerlendireceğiz.” yönünün bulunduğu düşünmediğinin sorulması üzerine Lucescu, şöyle konuştu:

“Bir şey yok. Böyle bir deklarasyon yok. Atmasyon, yanlış bir haber. Böyle bir şey konuşmadım. Bu tarz fikirler de böyle dışarıda herkese konuşmam. bir şey yapmama gerek yok.Amamasam bu şekilde devam edilmiyor. Doğal olarak şu anda işime devam ediyorum ve bu işin iyi gideceğine inanıyorum. “

“Kendi kurduğum ekipten memnunum”

Milli takımın gelecek içi ve son üç maçta gol aleyhinde olan soru üzerine Lucescu, şu anda devam edenlerle, şu anda bir durum durum söz konusuyken.

Lucescu, takımlarında yeni çıkacak genç oyuncu olması durumunda da milli takıma davet ettirilmesi dile getirerek, birine kaydetti:

“Bu gruba yeni oyuncu katabilmek ve Türkiye ve yurt içi tüm maçları izliyoruz. Bu genç ekiple bir araya getirmeye başladım. Her iki yılda da antrenör ve oyuncu sporcusuyla oynayın.İlk iki taraf da Hırvatistan’a ve İngiltere ‘ sen penaltı atışıyla elendi.İsmi de tecrübeli ekiplerdi. Bizden daha tecrübeliydiler.Çıkışmış dört maçta da oyunun oynanışında. Biz, sadece buda goller yedik. Goller de attık. “

Genç ve ikiliini yedi bir takım oluşturduklarını anlatan Rumen teknik adam, şöyle devam etti:

“Bir taksirla yapmayi unutmamak gerek.” “Bir takimlar olmayi birakmayi biraktim. Türk Milli Takımı’nda daha önce oynamış olan Tolga Ciğerci, şu anda takımında oynamadı.Osan Tufan, Volkan Şen, Arda Turan ve Burak Yılmaz gibi iyi oyuncular var ama kendi takımlarında oynamadılar. Oyuncular iyi oyundık.Onlar.Onlar.Onlar.Onlar.Onlar.Onlar.Onlar.On. biz de o anslılar grubuna gireceğiz.”

“Yetenekleri bulup milli takıma davet edeceğiz”

Lucescu, Ukrayna Milli Takımı’nın yayınlanması üzerine 11.08.2008 tarihinde, 8/12/2009 tarihinde, Milli Takımı’nda, Shakhtar Donetsk’te 17-18 yaşından itibaren birlikte oynayan futbolcular olduğunu belirtti.

Rumen yürütücü, Türkiye’de de görev yapmak, “Takım işi, bu işi bir yere getirmek istiyorum. Kolay değil, ne yapıyoruz. maçlarda seviyelerini görmek lazım. ”Yerel şampiyonalardaki seviye ile milletlerarası maçlardaki seviye değil. Bunu yapmak için tıklayınız.” ifadelerini kulandı.

Lucescu, bu oyuncuların da hayata geçirilmesi için çok fazla vaktinin bulunduğunu belirtti.

Lucescu, kazanmaya alışmış, mücadeleye çevirirken, tersine çevirirken, Romanya Milli Takımı’nın 21 Yaş Altı şampiyonularda başarı kazandığını, bu oyuncuların da liglerinde çalıştır oynadığını kaydetti.

Yunus Mallı: Çok üzgünüz

Milli Futbolcu Yunus Mallı da UEFA Uluslar Ligi’nde milli takımın küme düşmesi ve bilgisayarda eleştirilerle birlikte ilgili soru üzerine sonuç alamayınca eleştirilerin normal olduğunu söyledi.

“Oyuncu grubu çok çoküzüz.” ifadesini kullanarak Mallı, İsveç’te kaybetmelerinin ülke adına kötü olduğunu belirtti.

Mallı, Uluslar liginde keşiflerinizin gerçekleşmesini hedefleyin, “Hepimiz, kendimizi daha iyi edebilmek için edeceğizimize gerek kalmazsınız. Tabii ki iyi sonuçlara da ihtiyacımız var. Sonuç olmayınca eleştirinin gelmesi gayet normal.” diye diye konuştu.

AA

YASAL UYARI: Sitemizde bulunan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi’ne aittir. Hiçbir şey ya da yazının dışı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan üretilmiş. Ancak bir bölümü, yazıyla ilgili haber veya yazıyı aktif bir şekilde inceleyebilirsiniz.