Galatasaray maçı Abdullah Avcı tekniğinin sonunu getirdi ve takımda ki değişiklik anında gözlere hitap ederek “bu takım iş yapar” dedirtti.

Beşiktaş takımının geçtiğimiz hafta sonu evinde oynadığı Galatasaray derbisinde maçın başlama düdüğüyle birlikte çok farklı bir oyun oynadığı görüldü.

Beşiktaş takımına yeni gelen transferler ve takımda bulunan sakatlıklarla beraber oynadığı kötü futbol göz önüne alınarak Galatasaray favori denilmişti.

Ancak tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı, taktiğe göre adam bulamayınca adama göre taktik anlayışı öne sürüp elinde ki eksik kadro ile maçı almayı bildi.

TÜM İSTATİSTİKLER BEŞİKTAŞ ALEYHİNE

Beşiktaş Galatasaray maçı sonunda ki tüm istatistikler, isabetli pas, topa hakim olma vs. gibi tüm etkenler siyah-beyazlı takımın aleyhine olarak tabelalara yansıdı. Ancak tek bir tane faktör var ki o da takımı galibiyete taşıdı. O faktör rakipten 7 km daha fazla koşmuş olmaktı. Bu bize takımın mücadele ruhunu gösteriyor sadece. Aksi halde çok fazla koşup iş yapamamakta başka bir mesele.

Uzun toplarla başlanan oyunda rakip kaleye etkili/etkisiz bir çok şut çekilerek defansın bunaltıldığını gördük. Beşiktaş bu sezon ilk defa rakip ceza alanında bu kadar çok tehlike oluşturdu.