Fikret Orman : Monaco Ülkem ve Kulübüm Adına Önemli Bir Maç

0
17

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, Vodafone Park’ta AA spor masasının yönetici ve editörlerin kendisine sordukları soruları cevapladı. Bu arada bu akşam ki Monaco maçına da değindi.

Şampiyonlar Ligi G Grubu 4. Karşılaşmasına bu akşam Monaco ile çıkacak olan Beşiktaş takımının ve kulübün başkanı Fikret Orman, Vodafone Park’ta AA Spor Masası’nın kendisine yönelttiği soruları cevaplandırdı. Sorular içerisinde süper lig’de çokça ele alındı.

 

MONACO MAÇI ÜLKEM VE KULÜBÜM İÇİN ÖNEMLİ

Beşiktaş, Monaco ile bu akşam saat 20:00’de yapacağı Şampiyonlar Ligi 4. maçı için de bazı değerlendirmeler yapan Orman, bu maçı “ülkem ve kulübüm için önemli bir maç” şeklinde nitelendirdi. Geçen 3 maçtan da galip ayrılarak 3’ te 3 yapan Beşiktaş, bu akşam ki maçtan da galip ayrılırsa tarih yazmış olacak. Şampiyonlar liginde 3 maçı da alarak üst üste bu kadar galibiyet alan tek Türk takımı olma ünvanını kazanan BJK başkanı bu önemli maçın ülkemiz için de çok önemli olduğunu bu şekilde vurguladı.

 

GALATASARAY BİZDEN DAHA BAŞARILI

Süper Lig ezeli rakiplerinden olan Galatasaray’a konu geldiğinde, şampiyonluk konuşmalarının neticesi olarak buraya gelen bu konuda başkan Orman, “Galatasaray son maçında mağlup olarak 3 puan kaybetmiş olsa da 5 puyan farkla lider olmasından bizden daha başarılı olduğu anlaşılıyor” yorumunu yaparak ligin en cesur ve en dürüst yorumunu yaptı. Bu açıklama ile takımın aksak yönlerinin de farkında olduğu anlaşılan tecrübeli yönetici, takımın aksaklıklarına da ayrıca kısmen değindikten sonra, şampiyonluk hedefi tek amaç olarak görülerek takım içinde ki gerekli maddi ve manevi tüm düzenleme ve motivasyon eksikliklerinin giderilerek amaca ulaşacaklarını belirtti.

 

ŞAMPİYONLAR LİGİ RAKİPLERİ YORUMLARI

BJK başkanı Fikret Orman, kendisine Şampiyonlar Ligi’nde karşılaştıkları rakipleri küçümseyici yorumlar yapıldığı hatırlatıldığında şöyle dedi: “Futbol konusunda herkesin kendine göre bir yorumu vardır. Bazıları olaya küçümseyici yaklaşırken bazıları da objektif bakış sergilerler. Ne yazık ki bunlar oluyor. Bu tarz yaklaşımlara bizim tarafımızdan söylenecek çok şey yok. Ama varsın onların dediği gibi rakiplerimiz kötü olsunlar da biz kazanmaya devam edelim. Allah da nasib ettikten sonra gidebildiğimiz en üst seviyeye kadar gidelim. Herkes her şeyi görüyor. Görüşler de farklılıklar normaldir” değerlendirmelerini yaparak bu görüşlerin öneminin olmadığının asıl maksadın galibiyet olduğunun çok net açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here