Fenerbahçe Melli ile anlaştı

0
23

Fenerbahçe’nin birinci tercihi olan Georgios Printezis Olympiakos takımında kalmasıyla oyuncuyu transfer edememişti. Bu planında başarısız olan yönetim tüm ilgisini Nicolo Melli’ye yöneltti.

Final Four öncesinde İtalyan medyasında sıkça çıkan haberlerde Fenerbahçe’nin Melli’ye olan talebi dillendiriliyordu. Eurohoops kaynaklarından alınan bilgiye göre Fenerbahçe uzun süredir Nicolo Melli’nin peşinde. Brose Bamberg’de yıldızı parlayan Melli’ye büyük ilgi gösteren sarı lacivertli ekip, Obradovic’in de transferle yakından ilgilenmesiyle bu ismi kadrosuna katmak istiyor.

Printezis transferinin olmaması sonrasında Fenerbahçe’li yöneticilerin tüm ağırlığını Melli’ye verdiği ve sonuca vardığı. Yakın zaman içerisinde çok yıllı bir sözleşmenin taraflar arasında imzalanması bekleniyor.

Melli’nin kariyeri Reggio Emilia takımıyla başlarken 2010 yılında Milano’ya geçti. 2015 yılında ise Brose Bamberg takımı ile anlaştı. Burada yakaladığı performans sonrası yıldızını parlatan oyuncu bir çok kulübün radarına girdi.

Brose Bamberg takımında tam anlamıyla kendisini bulan oyuncu, bu sezon Euroleague’de yılın en iyi ikinci beşine seçilerek bu başarısını taçlandırdı. 26 yaşındaki oyuncu Euroleague’de 30 maç ortalaması 29 dakika süre alırken, 11.5 sayı, 7.4 ribaund ve 2.3 asistle başarılı bir performans sergiledi. Başarılı oyuncu sezonu 43.4 üçlük oranıyla tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here