İsviçre Roger Federer bugün önerilen bu Davis Kupası ve yargı geliştirir geçirmeden önce Londra’da Perşembe sunuldu yeni ATP Copa yeni biçimi olarak “bekleyip görmek gerekir”, Ancak oyuncular arasında üretilen atmosfer nedeniyle takım turnuvaları lehinde olduğunu söyledi.

“Henüz yeni Davis Kupası’nı görmedik ve daha önce Düsseldorf’ta var olan ve şimdi de Avustralya’da olan yeni bir Takım Dünya Kupası görmedik. Bugün bunu yeni ilan ettiler” dedi. Kevin Anderson’ı yenerek ve Londra’daki Nitto ATP Finallerinin yarı finallerine hak kazandıktan sonra Federer.

“Bence ne kadar beklememiz gerektiğini görmeliyiz, bu kadar çok ilgi alanımıza sahip olmamız harika, bu yüzden seçim yapabileceğiniz pek çok turnuva var. Dünya Takım Kupası’nın kutlanacak olması halinde, oyuncular yılın ilk haftasını oynamak isteyecekler, bu yüzden bunun heyecan verici olacağını düşünüyorsunuz “dedi.

Davis Cup ile ilgili olarak, katılımcılar arasında kesinlikle yer almasa da, olumlu bir sonuç vardı . “Davis Kupası inanılmaz zengin bir tarihe sahiptir ve oyuncuların oynayacağız düşünüyorum. O açıdan, ben birçok değişiklik olmadığını düşünüyorsun, haddi zatında veya takvim üzerinde daha fazla turnuvalar. Daha vardır Takım olayları ve ben de oyuncuların mutlu olduğunu düşünüyorum “dedi.

“Ben, görüntüler IPTL hatırlıyorum. Bir takım biçiminde yaparsanız, eğlenceli olabilir” Asya liginde çeşitli şehirlerinde ihtilaflı bunun deneyimi hakkında hatırlattı.

“Oyuncular kendileri dışında biriyle birlikte olmak ve kendileri için kavga ediyorlar. Gözlerinde görüyorum. Bunu hatırlıyorum, IPTL’de, oyuncularla konuşuyorlar, dediler ki, Tanrım, bu üç hafta boyunca çok eğlenceliydi . Takım halinde olmak, bir takım halinde birbirlerini desteklemek, birbirleriyle pratik yapmak, başkalarıyla birlikte olmak “dedi.

Takvimdeki turnuvaların birikimi ile ilgili olarak, Federer iki çözüm verdi. “Oyuncuları devre 200 veya bin olduğunu isteyeceksiniz bilmiyorum rağmen sen. 20 turnuva kurtulabilirsiniz. Bu da bir seçenek,” dedi.

dedi “Diğer seçenek bir takım oyuncusu ve takım olarak ise, kendi öncelikleri ve vücudu tutabilir, nasıl bir zihni dayanabilir nasıl birisini tutabilir nasıl, ne karar vermek zorunda”.

“İyi haber, oynatıcılar gibi, bir kulübün çalışanları değildir olmasıdır. Ben kapıdan şimdi gidip istersem tatile gidebilir. Kimse beni durduracak. hoşuna ama yapmayın Evet, bir tenisçinin sahip olduğu büyük bir ayrıcalıktır “dedi.

“bakmak için iki yol vardır. Bir canın eğer sen tüm sezon kaybetmek kayak zaman, benzemez, çünkü bu kadar çok turnuva var iyidir. Diğer taraftan, beş ay var harika bir şey olacağını Oyununuz üzerinde çalışmak için, sahip olduğunuz oyuncuyu en üst düzeye çıkartabilirsiniz, sahip olduğunuz potansiyeli, sahip olduğumuz çok az zamanla, yapabileceğiniz çok şey yoktur, “diye devam etti.

“Her ikisi de olumlu ve olumsuzdur, ancak turun şu anda yapılandırılma biçimi nedeniyle, bu oyuncu için en iyi olanı seçmek için takım içinde çok disiplinli olmanız gerektiğini düşünüyorum ve Oyuncu da onun fikrini vermek zorunda, “dedi Federer.