ESPN’den Küresel Oyuncu Beşiktaş Yorumu

0
22

Beşiktaş başarıları ile dünya çapında konuşulmaya ve gündem olmaya ve dünyaca ünlü spor kanallarına haber olmaya başladı.

Beşiktaş haberleri akışlarının artık sadece Türkiye’de değil tüm dünyada konuşulduğu ve uluslararası spor programlarının veya futbol kulüplerinin tartışmaya başladığı günlere şahit oluyoruz.
Takımın sadece futbol alanında ki değil tüm branşlarda ki girişimleri ile başarılarını gözler önüne koyarak adından bahsettirmesi ülkemiz için büyük bir gurur tablosu olarak karşımızda. Bu akşam Alman ekiplerinden RB Leipzig ile Şampiyonlar Ligi G Grubu son maçını yapacak olan BJK futbol takımının en büyük gündem oluşturduğu bir spor kanalı ise dünyaca meşhur olan ESPN spor kanalı oldu. Bugün BJK başkanı Fikret Orman ile de röportaj yapan ESPN, yorum tarzı yapılan haberlerinde bu sene Türk futbolunun Avurpa’da ki yeni temsilcisi ve sesinin Beşiktaş olduğunu ve kulübün rakipleri olan Fenerbahçe ile Galatasaray’ın gölgelerinden kurtulduğunu vurguladı.

ESBN: Beşiktaş Büyük Yol Kat Etti!

BJK’nin son zamanlarda ki başarı grafiğinin yükselmesi ve son 2 sezonda süper lig’de üst üste 2 kez şampiyonluk kazanmasının ardından Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği üstün başarılar ile gruptan çıkmayı garantilemesini de ele alan ESPN spor kanalı, Beşiktaş takımını futbol dünyasının küresel oyuncularından olarak nitelendirdi.

Fikret Orman Göreve Geldiğinde Batık Bir Enkaz Devralmıştı

ESPN yorumlarında ayrıca kulüp başına gelen Fikret Orman’ın, görevi şuan ki TFF başkanı Yıldırım Demirören’den devraldığında borç yükü altında ezilen, davalar içerisinde boğulan ve ekonomik olarak batık durumda bir kulübü devraldığından bahsetti.

Beşiktaş İletişimde de Devleşti

Beşiktaş futbol takımının devleşmesi yönünde atılan adımlara en çok katkının ise takımın teknik direktörü Şenol Güneş ve taraftarların payının olduğu belirtildi. Ayrıca iletişim yolunda “Come To Beşiktaş” sloganı ile çok başarılı performans sergilenen bir BJK kulübü olduğu aktarıldı.

Devamında kulüp başkanı Fikret Orman’ın “Son birkaç yıl içerisinde kısa vadeli hedeflerden çok, geleceği inşa ettik. Doğru oyuncuları, doğru teknik direktör ve marka yönetimini sponsorluk anlaşmaları ile buluşturduk” açıklamalarına da değinilerek kulübün gerçekten küresel çapta performansının iyiye doğru gittiği ve başarıların devamı geldikçe küresel önemli bir aktör olacağı vurgulandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here