Eski Herkül patronu Esteban Vigo Malaga’nın işine ilgi duyuyor

0
22

Eski Malaga orta saha oyuncusu Esteban Vigo, yeni bir teknik direktör arayışına devam ederken, eski kulübüne gelip beni aldırış etti.

Xerez’i yöneten ve geçtiğimiz hafta Canal Sur Television’a verdiği 2013 yılından beri işsiz kalan 63 yaşındaki, “ev sahibi ekibime koçluk yapmaktan heyecan duyacağım.

Malaga merkezli Diario SUR’a göre, Vigo, Juan Ramon Muniz için yaklaşımın sahibi Şeyh Abdullah Al-Thani tarafından atıldıktan sonra kulüpten kısa bir süre önce listelenen isimlerden biri.

İletişim kurulup kurulmadığı soruldu, Vigo şunları söyledi: “Bunu doğrulayamıyorum; Çok fazla [gazeteci] benden daha fazla bilgi var. Ama söyleyebileceğim şey, ilgilendiğim.

“Bu [durumun] etrafında dönmesini bekleyen bütün bir şehir var.”

SUR, bu noktaya kadar olan temasın sadece gayri resmi bir temele oturduğunu bildiriyor. Malaga, şu anda bir yönetici, spor direktörü ve baş antrenörünün yokluğunda tüm çekimleri yapan mal sahibinden bir karar beklemektedir.

Al-Thani’nin ilk tercihi olan Muniz, Jose Gonzalez’in eski süresinin sona ermesi ve Mario Husillos’un ikincisi olarak görevinden ayrılmasından sonra genel müdür olarak (hem baş koçu hem de spor direktörü rollerini birleştirerek) bir rol olarak teklif edildi. Ancak, Muniz’in sözleşmesinde istediği maddeler Al-Thani’nin beğenisine değildi ve anlaşma iptal edildi.

OKUYUN: Athletic Bilbao’nun Beñat’ı sürpriz olarak belirlendi Real Betis target

Sonuç olarak, Katar şimdi geleneksel kıtasal modele geri döndü ve kulübün baş danışmanlarının bir spor direktörü ve bir baş koçu için bir arama başlatması talimatı verdi.

Bir baş antrenör arayışı önceliğe sahip görünüyor ve hem Hercules hem de Xerez’i La Liga’ya götüren Vigo’nun yönettiği kısa listenin şu andaki Cadiz Teknik Direktörü Alvaro Cervera’yı da kapsadığına inanılıyor.