Eljero Eila’nın Başakşehir spor kulübü ile sözleşmesi bu sezon sonunda bitecek. Menajerler aracılık ederek Eljero Eila için Beşiktaş’a önerildi. Beşiktaş yönetimi ise bu öneriye oldukça sıcak baktığının bilgileri alındı. Ancak yine de son kararı kulübün teknik direktörü Sergen Yalçın verecek.

Sürpriz Teklif

Korona virüs salgını yüzünden futbol birçok belirsizliğin içine girmişti. Tüm bu yaşananların içinde siyah beyazlı takıma sürpriz bir isimden teklif geldi. Başakşehir ile sözleşmesinin bu sezon sonunda biteceği bilinen Eljero Eila, menajerler aracılığıyla siyah beyazlı takıma önerildi. Beşiktaş yönetimi ise bu sürpriz öneri karşısında düşüneceklerini bildirdi.

Bonservis Bedeli Yok

Son haberlere göre Beşiktaş yönetimi bu transfer için olumlu düşünüyor. Çünkü Eljero Eila için bonservis bedeli ödenmeyecek. Ancak 33 yaşındaki kanat oyuncusu hakkında henüz tam bir karar verilmiş değil. Son kararı takımın teknik direktörlüğünü yapan Sergen Yalçın verecek.

Eljero Eila, Başakşehir’den ayrılacağını açıklarken dolu bir statta oynamak istediği belirtmişti. Maaş konusunda da oldukça olumlu düşüncelerde olan futbolcuyu Abdullah Avcı’da görmek istediğini açıkladı.