Dünya Atlético de Madrid’e ve dev efsanesine teslim oldu

0
25

Atlético tekrar Avrupa’da kazandı ve inkar edilemez bir kahramanı olan Antoine Griezmann ile birlikte, Atlético’dan Marsilya’ya karşı üç golün ikisinin yazarı olan . Ondan uluslararası basının tüm dijitallerini yazıyorlar.

Olé – “Cholo şampiyonu!”

“Atletico de Simeone, Europa League’i Griezmann ve olağan takım anlayışı olan özel bir figürle kazandı, Diego Pablo efsanesi çok büyük …”.

“Atlético de Madrid bu şekilde kazanır, Diego Pablo Simeone’nin yarattığı bu rekabetçi ve kazanan yaratık nasıl kutlanır, bu yüzden Antoine Griezmann Barcelona’da Messi ile birlikte oynamak için Colchoneros’a veda edebilir.”

“Ve her şeyden önce, her yerde Cholo Simeone, yine şampiyon, onun yatak efsanesini besleyen altıncı başlığı.”

Bir Bola – “Atlético Marsilya’yı yendi ve Avrupa Ligi’ni üçüncü kez kazandı”

Colchoneros, Fransızlardan çok daha etkiliydi ve Antoine Griezmann, bu başarının aynasıydı: Mandanda’ya karşı iki top, Diego Simeone’nin tamamını maçın sessizliğini ikiye katlayan, Marsilya saldırılarını korkutmadan kontrol eden iki gol … .) “

Güneş – “Wenger, kazanabileceğin şey budur”

“Griezmann’dan bir çift Atleti’yi Avrupa Ligi’nin zaferine vuruyor, Arsenal patronu Wenger 22 yıllık saltanatını görevdeki son maçında ilk Avrupalı ​​kupa ile bitirmeyi hayal ediyordu. Europa League’in yarı finalinde Atletico Madrid, Wenger’ın Emirates’i boş bıraktığı anlamına geliyordu. ”

“Eh o Fransız uluslararası forvet Marsilya hayranı olarak büyüdüm ama Steve Mandanda bir yanılmaz tanımıyla çocukluk kulübü ile merhamet göstermedi.”

Ayna – “Griezmann, Colchoneros’u Avrupa Ligi’nin ihtişamına vuruyor”

“Fransızlar, Simeone’nin adamları için rahat bir öğleden sonra yarışı bir defaya mahsus takımına kupasını sağlamıştır.”

“Fransız geceleri fark yarattı ve kulüp ekibi kurşun istiyor neden görmek kolaydır. O Büyükşehir Wanda içinde ölçülemez delik bırakacak”.

La Gazzetta dello Sport – “Europa League hiçbir kuzenler beyaz giymiş …”

“Griezmann gecesi, Atletico’ya elvedada iki gol, Simeone onu bir fenomen yaptı, Fransız, Barcelona’dan bir adım uzakta, Avrupa Ligi finaline karar verdi.”

“100 milyon kişi çoktur, ama bu pazarda daha fazla para ödenen ve şimdi Simeone’nin Dybala’nın ücretine geri dönüp dönmeyeceğini bilen daha mütevazı oyuncular var …”.

“Avrupa Ligi’nde, bu farklı bir hikaye, Avrupa Ligi’nde, her zaman en güzel rüyaları silerken beyaz giyinmiş kuzenler yok, Europa League’de bir parti, Avrupa Ligi’nde Real onlar, Atlético olanlar. dokuz yılda zafer, Cholo Simeone için ikinci Avrupa Ligi (…) “.

Corriere dello Sport – “Süper Griezmann, Marsilya’da 0-3”

“Büyük elveda Antoine Griezmann’dan önceki son talihsizlikler, Atletico de Madrid’e veda ederek Lyon’un büyülü gecesinde Avrupa Ligi’ni (üçüncü) veren Le Petit Diable, Barcelona’ya gidip iki kat attı ve Rudi García tarafından Marsilya’ya karşı, Gabi tarafından atılan 0-3 de silinmez imza. “

Griezmann ile Fransa’da çılgınlık: tarihsel bir performans

Sports.fr web sitesi, Atletik’in Fransız futbol tarihine girmesine izin veren bir gerçeği vurguladı. Avrupalı ​​bir finalde oynayabilecek on ikinci Fransız oyuncudur, ancak her şeyden önce Avrupa finalinde iki gol atan ilk Fransız oyuncudur. Dün iki fırsatı vardı ve hiç başarısız oldu.

Rusya’da Dünya Kupası için Didier Deschamps ön seçiminin arifesinde bir çöküş performansı. Fransızlar, Bleus’un dünyanın en iyi yarışmasında olabildiğince uzağa gitmesine yardımcı olmak için Griezmann’a güveniyor.

Fransız gazetesi Le Monde , standart büyüklükte bir Griezmann’dan söz etti. Sahadaki en iyisiydi ve tüm ailesinin önünde doğduğu 80 kilometre uzaklıktaki ilk uluslararası unvanını kazandı.

Bir başka Fransız gazetesi, Le Figaro , “büyük bir Griezmann Marsilya gibi” yazmıştı. Çift hissi Fransa’da hissedilir. Avrupa finalini tekrar kaybetme acısı ve yıldız oyuncunun hayranlığı. Bir Fransız kulübünün yirminci Avrupa finaliydi ve sadece iki tane kazandı (1993’te Marseille, C1 ve 1996’da PSG Avrupa’yı aldı).

Marsilya ve yerel takımı destekleyen Fransız taraftarları, oyunun başlangıcında verimsizlik ve ilk golün ölümcül hatalarından pişmanlık duyuyorlar, ancak Atletico Madrid’in ve özellikle Antoine Griezmann sınıfının üstünlüğünü tanıyan yenilgiyi kabul ediyorlar.

Avrupa Ligi

* Veriler güncellendi Mayıs 16, 2018

Avrupa Ligi

* Veriler bugüne kadar güncellenir. 16 Mayıs 2018