Yıldız işaretleriyle dolu bir yazta İtalya bir skandal kaçırmadı: Cristiano Ronaldo’nun Serie A’daki prömiyeri ertelenebilirdi. Juventus’un 18 Ağustos’taki şampiyona karşılaşmasında rakibi olan Chievo, İtalyan Futbol Federasyonu savcısının hesaplarını düzeltmek için hayali sermaye kazançları nedeniyle kınandı: 16 Temmuz’da iflas eden bir takım olan Cesena ile yapılan operasyonlarda oyuncuların piyasa değeri 2014/17.

Birkaç hafta içinde ikinci kez, clivensi ‘in savcılığın görüşlerinde yer alması. 25 Temmuz’da, FIGC mahkemesi ilk şikayetini formda bir kusur için reddetti : Chievo Campedelli’nin cumhurbaşkanı, yokluğunu haklı çıkarmak için bir sağlık sertifikası sunmadı.

Duruşma, Verona takımının bir sonraki ligden çıkarılmasına yol açacaktı, ki bu da başlamak üzere ve faydalanıcı yakın zamanda Crotone olacaktı. Bu öğleden sonra, güney kulübü federasyondan Chievo’nun ilk iki partisini askıya almasını istedi ve “adaleti telaffuz etmeye razı olmak için” . Daha önce, tüm şampiyonluğun askıya alınmasını talep etmişti ve bu, ŞEKİL tarafından reddedildi.

“Chievo bilançolarını tahrif üç yıl sürer” diye Calabria Gianni Vrenna başkanı “Tüm takımlar hayatta kalmak için çemberler geçmesi haksızlık olur Serie A’da katılmaya devam edemez.” Dedi