Cenk Tosun’un alacağı ücret 125 bin pound

0
27

Beşiktaş takımının son yıllarda yıldızı parlayan genç golcüsü Cenk Tosun için konuşulan Everton transferi gerçekleşti ve iki kulüp 23 milyon euro garanti 5 milyon euro’da bonus olmak üzere anlaşmaları sağladılar. Geçtiğimiz akşam Beşiktaş kulüp başkanı Fikret Orman İngiltere’ye giderek Everton ile aradaki pürüzleri görüşmüştü. Görüşmede pürüzler aşılarak anlaşma sağlandı ve resmiyet kazandı. Fikret Orman 23 milyon euro garanti ve 5 milyon euro da bonus olmaz üzere Evertone ile anlaşmaya vardı. Bu anlaşma sonrasında genç golcü Cenk Tosun’un bu akşam Türkiye saati ile 20:00’de imza atması planlanmıştı ancak sağlık kontrolleri ve resmi işlermlerin tamamlanması nedeni ile imza saati gecikti. Bu sebeple Everton’un bu akşam Liverpool ile yapacağı karşılaşmada forma giyeceğine kesin gözü ile bakılan Cenk bu maça çıkamayacak.

Cenk Tosun’un Everton’da ilk maçı hangi takıma karşı?

Rekor bir transfer bedeli ile Everton transferi gerçekleşen genç futbolcunun bu akşamki Everton – Liverpool karşılaşmasında forma giyeceğine kesin gözü ile bakılırken resmi işlemlerin uzaması sebebi ile imza törenininde gecikmesinden dolayı kadroda yer alamadı.

Ünlü futbolcu Everton forması ile ilk defa 13 Ocak 2018 Cumartesi günü Wembley kentinde ki  maçta Tottenham karşısına çıkacak. Cenk’in sağlık kontrolleri ve resmi işlemlerin yetişemeyişi ile imza töreninin ertelendiği bildirildi.

Cenk bu transferden ne kadar ücret alacak?

Beşiktaş‘ın yetiştirdiği yeteneklerden biri olan Cenk Tosun, Avrupa takımlarından olan İngiliz kulübü Everton’a transferi sonrası çok konuşuldu. Çünkü şimdiye kadar Türkiye’den Avrupa’ya yapılan en pahalı transfer olarak tarihe geçti.

Daha öncesinde 15 milyon euro bedeli ile Medipol Başakşehir futbolcusu Cengiz Ünder en pahalı transfer ünvanına sahipti. 2 katına yaklaşan ücret farkı ile Beşiktaş kasasını doldurmayı başardı. Genç golcü Cenk Tosun’un ise bu transfer ile yaptığı anlaşma 4,5 yıllık bir anlaşma olarak karara bağlandı. Golcü futbolcunun ise alacağı ücret tam olarak haftalık 125 bin pound olarak belirlendi. Bu rakam TL olarak 633.75 bin lira yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here