Cenk Tosun‘dan Beşiktaş ve Sergen Yalçın değerlendirmeleri basına ve sosyal medyaya düşünce çok ilgi topladı.

Beşiktaş takımın eski golcüsü Cenk Tosun, kiralık olarak gittiği Crystal Palace takımından yeniden Everton’a geri döndü. Yayıncı kuruluş kendisiyle röportaj yaptı ve Beşiktaş’ın Sergen Yalçın’la geleceği hakkında fikirlerini sordu.

CENK TOSUN : SAKATLIĞI ATLATMAK İÇİN TEDAVİ OLUYORUM

Cenk Tosun kendisi hakkında öncelikle tüm ülke gibi karantina da olduklarını ve bu yüzden ailesiyle ve çocuklarıyla daha çok vakit geçirebildiği için mutlu olduğunu söyledi. Daha sonra ise geçirdiği ameliyat sonrası günde bir iki kere Everton takımının fizyoterapistleriyle güç ve kuvvet kazandırmak için dizimi çalıştırıyoruz. Diz ameliyatımdan sonra 2 ay oldu ve gün geçtikçe daha iyi hissediyorum. Başta hareketlerim kısıtlıydı şimdi onları atlattım artık çok rahatlıkla yürüyor ve bisiklet çevirebiliyorum. Uzun bir süre futboldan uzak kalacağım, İnşallah güçlenip sahalara daha güzel geri dönmek istiyorum dedi.

PREMIER LİGE GELEBİLECEK TÜRK FUTBOLCULAR HANGİLERİDİR SENCE?

Cenk Tosun‘a yöneltilen Premier Lig’e gidebilme potansiyeli gördüğün Türk futbolcular hangileri sorusuna şöyle cevap verdi. “Şu an aklıma gelen Uğurcan Çakır’ı söyleyebilirim. Önü çok açık. Milli takımda gördüğüm kadarıyla çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Bir de Dorukhan Toköz. Bu ikili Premier Lig’e gidebilir” dedi.

SERGEN HOCA TAKIMLA KAMP GEÇİRMEDİ

Sergen hoca ve Beşiktaş hakkında ki düşünceleri sorulduğunda ise Milli futbolcu, Beşiktaş’ın şampiyonluk şansının devam ettiğini belirtti. Sergen hocanın takımla kamp dönemi geçirmediği için kendisine biraz daha zaman verilmeli. Sergen Yalçın kendisini önceki takımlarda ispatlamış bir hoca. Bende onun golleriyle büyüdüm ve kendisiyle çalışma şansı buldum. Benim için ne anlam ifade ettiğini çok iyi biliyorum dedi.