Cenk Tosun transfer meselesini Güneş’le konuştu – BJK Haber

0
30

Beşiktaş takımının 26 yaşında ki genç forveti ve bu senenin en göz dolduran golcüsü olarak çeşitli transfer teklifleri alan futbolcusu Cenk Tosun transfer konusunda hocası Şenol Güneş‘e görüşlerini aktardı.

BJK haber gündeminin en önemlileri arasında yer alan Cenk Tosun transfer haberleri konusunda bugün yaşanan gelişmeyi sizlerle Kartalnews.com olarak paylaşıyoruz. Takımın son 3 seneden beri alternatif golcüsü olarak görülen ve sırası ile Demba Ba, Mario Gomez, Vincent Aboubakar son olarakta Alvara Negredo ile forvet alanını paylaşması beklenen Cenk Tosun, bu sene müthiş bir çıkış yakalayarak takımın birinci forveti oldu. Geçen sene başlayan çıkışı ile Aboubakar konusunda Beşiktaş’a forvet ihtiyacı bırakmayarak bu sene ise golcü olarak transferi gerçekleştirilen Negredo ile de alternatif olarak düşünülen Tosun, gösterdiği performans ile formayı kaptı ve takımı omuzladı. İspanyol golcü Negredo’nun bile yedek kalması kendisinin ise formayı kapmasına sebep olacak kadar büyük bir performans sergileyen Cenk’i BJK takımı 2014-2015 sezonunda Gaziantepspor’dan bedelsiz transfer etmişti.

Orman Crystal Palace’i Reddetmişti

Beşiktaş takımının dinamosu haline gelen Cenk Tosun için sezon başında İngiliz takımı Crystal Palace’tan gelen 20 milyon avroluk transfer teklifini başkan Fikret Orman reddetmişti. Ardından UEFA Şampiyonlar Ligi’nde de gösterdiği başarı ile hem Beşiktaş’tan hemde kendisinden yabancı basında sıkça bahsedilmeye başlayınca genç futbolcu bir çok kulübün markajına girdi. Bunun yanısıra UEFA kulübünün resmi sitesine de bir çok kere manşet olan Cenk için bu aralar gidecek mi sorusu sıkça sorulmaya başladı.

Cenk Tosun devre arası transferi istemedi

Beşiktaş takımın ünlü futbolcusuna üst üste gelmeye başlayan transfer teklifleri sonrasında akıllarda oluşan gidecek mi yoksa kalacak mı sorularına net cevabı kendisi verdi. İngiliz takımlarının gayri resmi teklifleri sonrasında İtalyan takımı Juventus ve İspanya takımı Real Madrid tarafından da yakın takibe alınarak transfer edilmek istenen ünlü futbolcu bu transfer isteklerinin kendisini mutlu ettiğini ancak sezon arasında Beşiktaş’tan bir yere gitmeyeceğini açıkladı. Siyah beyazlı forma ile üst üste 3. kez şampiyonluğu yaşamak istiyorum diyen genç futbolcunun bu kararı teknik direktörü Şenol Güneş tarafından da olumlu karşılandı.

Şenol Güneş Cenk Tosun transfer konusunda mutabıklar

Beşiktaş haberleri gündeminden inmeyen transfer konularının ilk ismi olarak görülen Cenk Tosun, yaptığı açıklama ile devre arasında hiç bir yere gitmek istemediğini transfer tekliflerinin sevindirici olmasına rağmen sezon sonuna kadar Beşiktaş’ta kalarak üst üste 3. defa şampiyonluk yaşamak istediğini açıklayarak transfer konusuna son noktayı koyduktan sonra bu kararını teknik direktör Şenol Güneş ile de paylaştı.

Başarılı teknik çalıştırıcı Şenol Güneş ise Cenk’e bende senin gitmeni istemiyorum. Tüm hücum planlarımı senin üzerine kurdum bu konuda ki kararım çok net diyerek genç yıldızın takımdan ayrılmasını hiç istemediğini ortaya koydu. 30 Haziran 2019 tarihine kadar BJK ile sözlşemesi bulunan Cenk’in bu konuda ki son sözleri ise eğer sezon sonunda hem kulübümün hemde benim şime yarayacak şekilde teklifler gelirse ancak o zaman değerlendirebiliriz oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here