Carreño ve Bautista, anti-Nadal mahkemesinde Fransa’ya karşı

0
15

Zorluk, Davis ‘de bekar olan 25-1’ i işaret eden neredeyse hatasız adam yaralanan Rafa Nadal olmadan devasadır. Ama motivasyon, bir kez de yokluğunun sopasını üstesinden geldi. İspanya’nın Lille kentinde, Pau Gasol’un Eurobasket’te 2015 yılında 40 puanla Fransa’yı devirdiği 26.429 kişi kapasiteli etkileyici bir Stade Pierre-Mauroy’de sergilediği yer burası. Sergi Bruguera şimdi kaybedecek çok az şey var ve bu baskı, 2012’den beri adım atılmayan bir tur olan Davis Cup yarı finallerinde Fransa’ya taşındı.

Diziyi açmak için, salata kasesiyle birlikte gelen ve Sergi Bruguera tarafından bir numara olarak atanan Pablo Carreño (21.), Fransa’nın sürprizine karşı bu Cuma (13:30, TDP) açık: Benoit Paire (54º) ) . Richard Gasquet (24) çıktı. Rio Oyunları’ndan disiplinsiz bir şekilde sınır dışı edilen Avignon, Davis’e giriş yaptı. “Biz set başına üç raketden fazla kırılamayacağınızı söyledik,” bir lider olmayan bir takımın yıldızı olan Yannick Noah , Paire’nin volkanik karakteri hakkında şaka yaptık. Fransız, “Daha iyi olduğumu hissediyorum, kendimi daha önce görmedim,” diye itiraf ediyor. Gijonés ile yüz yüze 3-3, İspanyol Gasquet ile 2-1 emretti. Ardından Roberto Bautista (26) tarafından Lucas Pouille (19’uncu) aleyhinde, bu yıl Dubai finalinde bir galibiyet de dahil olmak üzere İspanya için 3-1’lik bir rekor ile devam edecek.

“Aylar boyunca Nadal’ı düşünüyorduk”, geçen sene Fransa’ya şampiyon olan ve çekilişe katılan ve halktan destek istemek için kollarını yükselten kaptan Yannick Noah’ı itiraf etti. Ve bu yüzden iz ve topların apsavar izleri var: Ribaund Ace rugosa ve Technifibre X-One topları. “Çok hızlı değil, ama tekne çok düşük” , Feliciano López’i anlatıyor. Bir numarayı çömelmek ve yüksek ve derin toplarını etkisiz hale getirmek için tasarlandı , şimdi Carreño ve Bautista gibi oyuncular için pek de olumsuz değil.

“Rafa için tasarlanan parça, şimdi bizden çok daha fazla favori yapmıyor”, Bautista korkusuzca işaret ediyor. Carreño, “Rober ve ben bu yüzeyde çok rahatsız değiliz.”

Bilinmeyeni, iki oyun için Asturyasının fiziksel durumu, bir addüktörün aşırı yüklenmesiyle ABD Open ‘in ikinci turunda emekli olduğunda. “Yüzde yüzdüm,” diyor Bruguera’nın “körü körüne” güvendiği bir gruptan kimler çıkmalı. Ayrıca, inguinal bölgeye ve sonraki mide sorunlarına bağlı bir yaralanma nedeniyle sadece iki buçuk ayda iki turnuva oynatan bilinmeyen bir Bautista’dır. Fransa da çok şiddetli değil. Tsonga ya da Monfils olmasaydı, sakatlanan oyuncuların hiçbiri bu sene Grand Slam’ın ikinci haftasına katılmayı kabul etmeden sunuldu, neredeyse kırk yaşanmamış bir şey. Ama o şampiyon, son on yılda iki final daha oynadı ve Marsilya’nın inancı büyüyor.

İspanya, Nadal için kötü bir yolda şampiyonu düşürme göreviyle karşı karşıya. Zorlu ‘Operasyonel Salata Kase’sindeki zafer, 2011’den bu yana Piqué’nin Davis’inden önce gelen bir finalin sonucudur . Diğer yarı finalde, Hırvatistan ABD’yi kabul ediyor. Ciliç’e karşı İspanya yerel olacak ve Amerika’ya gidecek. Lille bir başarı için iyi bir sahne.

PROGRAM

Cuma 13:30 (Teledeporte)

Benoit Paire-Pablo Carreño

Lucas Pouille-Roberto Bautista

Cumartesi 14:30 (Teleport)

Julien Benneteau-Nicolas Mahut ve Feliciano López-Marcel Granollers

Pazar günü 13:00 (Teledeporte)

Lucas Pouille-Pablo Carreño

Benoit Paire-Roberto Bautista

BJK HaberleriBJK KadrosuBeşiktaş maçı