Carlisle: “Doncic’le pek alakasız değildik, diğerleri de evet”

0
14

Rick Carlisle, Dallas Mavericks’in Brooklyn Nets’e karşı zaferinden sonra konuştu ve neredeyse her zaman olduğu gibi, gazeteciler ona Luka Doncic’i sordu. Slovenya yine çok eksiksiz bir oyun oynadı (21 9 4 2) ve koçu her zaman onunla iyi konuştu. Çünkü bu sezondan beri takımla bile görüşmemişti. Sadece onu pratikte görerek taslak ‘ın seçilmesinden çok memnun oldu.

Dün gece onun da iyi sözleri vardı, ama bu kez Mavs’tan önce onu seçmeyen diğer franchise’ları hatırladım. “Donnie Nelson, Luka Donciç hakkında haklıydı, diğer birçok insan da onun hakkında yanılıyordu” , o zamanki Real Madrid oyuncusuna bahis yapmak için Dallas’ın franchise başkanının ve genel müdürünün bahsinden bahsetmişti. .

Mafyaların, son taslakta 5’i seçtiklerini ve Doncic’in hizmetlerini alabilmeleri için Atlanta’nın 3’ü (artı Gürcistan eyaletine gönderilen ilk tur) için değiştirdiklerini hatırlamalıyız. Şahinler’den önce, Güneşler (sayı 1) ve Krallar (sayı 2) Luka Doncic’i de seçmedi. Yani, en az üç takım Slovenya önünde diğer oyuncuları tercih etti.