Caner Erkin’e Sosyal Medyadan Uyarı Geldi – BJK haber

0
36

Beşiktaş haberleri gündeminde bugün bambaşka bir gelişme yaşandı. 6 maç cezası biten Caner Erkin‘in Manisaspor maçında forma giymesi ile rakip takım oyuncusuna yaptığı harekete tepki geldi. Caner’den de cevap geldi.

BJK Haber konuları başlığında bugün transfer olaylarından ziyade konuşulan konuların biride Beşiktaş takımında “Deli Fişek” olarak tanınan ve 6 maç cezası bittikten hemen sonra Türkiye Ziraat Kupası 5. tur maçında forma giymiş olmasına rağmen daha çıktığı ilk maçta rakibine tekme atan Caner Erkin oldu.

Beşiktaş taraftar sitesinden sitem ve uyarı

Beşiktaş takımının 6 maç men cezası bittikten sonra sahalara Türkiye Ziraat Kupası 5. tur karşılaşması olan Manisaspor deplasmanında dönebilen Caner Erkin‘in maç sırasında 2 rakibi ile girdiği mücadeleden topu almayı başaramayınca rakibine arkadan tekme atması sonrası sosyal medyada bir infial oluştu. Bu infial aslında daha çok rakip takımlardan beklenirken Manisaspor tarafında olan sosyal hesaplardan daha önce Caner’in Manisa’da oynamış olması nedeni ile ekmek yediğin takıma ihanet etme mesajları verilirken diğer rakiplerden ise çok farklı eleştiriler geldi. Fakat en çok dikkat çeken ise Beşiktaş‘lı bir taraftar sitesinin tepkisi oldu. Twitter üzerinden yapılan sitem içerikli açıklamada bu hareketin Beşiktaş lılık duruşuna yakışmadığı agresif hareketlerden kaçınmasını ve gerekirse bu konuda destek almasını ifade ettiler. Sevdamız armaya, hiçbir bireye yada şahsiyete değil. Bu yüzden attığın gollerden yada asistlerden çok bu formayı nasıl taşıdığın önemli. Hırsına yenik düşüp takımı yalnız bırakma tarzında daha kapsamlı bir paylaşımda bulunuldu.

Paylaşıma Caner Erkin’den cevap gecikmedi

Beşiktaş taraftar sitesinin bu paylaşımına Caner Erkin’den cevap gecikmedi. Genç futbolcu bu paylaşıma yorum bırakarak haklı olduklarını fakat kendisinin de tek düşüncesinin Beşiktaş olduğunu bu yüzden ara sıra hırsına yenik düşebildiğini ifade eden bir paylaşım yaparak sonunda ben Beşiktaş taraftarımız ve camia için bütün mücadelemi vermeye hazırım diyerek yorumunu noktaladı. Caner’in bu cevabı ile hatasının farkında olduğu ve tekrar yapmamaya çalışacağı da anlaşılıyor. Bu da çok güzel bir şey. Gerçekten bizlerde artık Türk futbolunda saha içi ve tribünlerde ve tv lerde ki yorum programlarında küfür, hakaret ve insana yakışmayan hareketlerden bıktık. Hele hele gerçekten Beşiktaş camiasında emeği geçmiş bu kulübe hayatını adamış asil ve efendi geçmişi olan ve kulübü ayağa kaldıran insanları düşündükçe bu tür hareketlerin kulüp içerisinde hiç bir kişide olmaması gerekir. Beşiktaş takımı efendiliği ile örnek olması gereken ilk takımdır. Tribünlerde ki küfür ve hakaretlerin başkan Orman’ın çabaları ile asgariye inmesi sonrasında hala kulübe cezalar kesiliyor ve hala deplasman maçlarına taraftarımız gelmesin gibi açıklamalar yapılıyorsa taraftarlarında kendilerini bir yoklamaları gerekli demektir.

Beşiktaş haberleri ile Kartalnews.com sizlerle…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here