Beşiktaş ve millî takımın eski yıldız futbolcularından Nihat Kahveci, Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği “Spor Söyleşileri” programında bulundle bir araya geldi. Kahveci, “Hayâl kurun, çalışın ve tevekkül edin. Allah yardım eder ”öğüdünde bulundu.

ÇOCUKLUĞUM BAĞCILAR’DA GEÇTİ

Eski Milli futbolcu Nihat Kahveci, Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği “Spor Söyleşileri” programında bir araya geldi. Kahveci, EURO 2024’ün Türkiye’ye verilmemesini “Çok iyi yapılmış bir organizasyon. Saha ve tesisize eksalım yok fazlamız var. Siyasi olarak oluşur ”diye yorumladı. Kendisi de Bağcılarlı olan Kahveci, gençlere “Hayal Dağı ama tevekkül de lâzım. Çalışın, tevekkül edin Allah yardım eder ”tavsiyesinde bulundu. Nihat Kahveci, Bağcılar Belediyesi ve moderatörlüğünü spor spikeri Yasin Dallı’nın moderatörlüğünü “Spor Söyleşileri” programına katıldı. Bağcılar Edip İplik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ciltsizliği etkin kılan Fulya Sever de yalnız bırakmadı.

ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA FAVORİM BEŞİKTAŞ

Milli futbolcunun unutulmaz gollerinin izlenebileceği programda Kahveci, konuşmanın Süper Lig değerlendirmesinde bulundu. Şampiyonluk yarışında Beşiktaş’ı favori yapan Kahveci, “7 maçta 7 puan alan Fenerbahçe yarışı gerisinde. Bu futbol hiçbir taraftarı memnun değildir. Çok değerli başkanları var. Başkanlık kavramını başka bir yere taşıdı. Ama futbol çok farklı bir meslek. Futbolda istikrarı sağlamak için maaşla ilgili maaşları kaçırmayın için geçerli bir karışıklık ama Fenerbahçe bu durumlara alışık ”dedi.

MİLLİ TAKIMIN BAŞINDA TÜRK HOCA İSTİYORUM

Tvcucusu ve milli sporcu, milli takım ve Mircea Lucescu ile yönlendirilen soruya “Lucescu çok iyi bir teknik direktör. Ama ben Türkiye’de doğmuş büyümüş, Avrupa şampiyonası dahi ve kaptanlığını giyinmek milli takımda Türk hoca görmek istiyorum. Çünkü konuştuğunu teknik direktörün duyguların alır istiyorum. Tercüman sıcaklığı bana iletmesini istemiyorum. Biz duygularımızla oynayan bayraktaki kanı, ayı ve hilâli hisseden vardırz. Ve milletimizin dualarıyla bir şey Yabancı hoca geldikten sonra milli takımın insanlardan uzak olduğu görüyorum ”cevabını verdi.

2020 EURO TÜRKİYE’YE SİYASİ OLARAK VERİLMEDİ

KAHVECİ, EURO 2024’ün Türkiye’ye verilmemesini, “Çok iyi hazırlanmış bir organizasyon. Saha ve tesisize eksalım yok fazlamız var. Ben hak ettiğimize inanıyorum. Ama maalesef işin içine hayır şeyler giriyor. Türkiye’ye bakış açısından uygun ve siyasi olarak yapılmıştır ”diye yorumladı. Kendisi de Bağcılarlı olan Kahveci, gençlere şu tavsiyelerde bulunan: “Ben de senin gibi Bağcılar’da doğdum. Sokaklarda futbol oynayarak büyüdüm. Orhangazi Lisesi’nden mezun oldum. Hayal şirket korkmayın. Arkadaşlarınız size gülecek bu nasıl hayal diye? Korkmayın cesaretle hayal kurmak ama tek hayal kurmakla olmuyor, tevekkül de lâzım. Tevekkül edin. Siz çalışın, elinizden geleni yapın. Dua edin, Allah yardım eder. ”

G.SARAY MUHTEŞEM BİR TAKIM

Nihat Kahveci, “Başkan Ali Koç, facia olmazsa devre arasına kadar hocamızla devam edeceğiz demişti. 3-0 yenilmek facia değil. Rize’de kıyamet koptu. Bundan daha büyük bir facia olmaz diye düşünüyorum ”diye konuştu. Süper Lig’de şampiyonluk favorisi de Beşiktaş olduğunu söyledi.

YASAL UYARI: Sitemizde bulunan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi’ne aittir. Hiçbir şey ya da yazının dışı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan üretilmiş. Ancak bir bölümü, yazıyla ilgili haber veya yazıyı aktif bir şekilde inceleyebilirsiniz.