Bu sezon farklı olacak

0
19

İki sezondur Beşiktaş’ın şampiyon olması diğer kulüpleri bayağı bir hırslandırdığı görülüyor. Fenerbahçe ve Galatasaray cephesinden her gün ya bir futbolcuyla anlaşıldığı haberi geliyor ya da transfer haberi. Beşiktaş’ın şampiyonluğa ambargo koyup yıldız sayısını da üçe çıkarması özellikle Fenerbahçe cephesini oldukça etkilemiş durumda. Fenerbahçe’nin bir şampiyonluk alması durumunda yıldız sayısını dört yapacak ancak bir türlü beklenen şampiyonluk gelmedi.

Baktılar yabancı hocayla bu iş olmayacak takımı tanımıyor tanıyana kadar iş işten geçiyor. Aziz Yıldırım ben burada olduğum sürece buraya giremez dediği Aykut Kocaman’ı geri getirdi. Buda demek oluyor ki Türkiye’de konuşulan sözler değişebilir, gün gelir konuştuğunuz sözü unutmanız da gerekebilir. Aziz Yıldırım’ın o zamanki söylemi bana göre doğru değildi. Bence Aykut hocayı geri getirerek doğru bir şey yaptı. Sonuçta başkan’da takımı şampiyon olsun ister.

Diğer yandan Galatasaray’a baktığınız zaman gelen 2 şampiyonluk sonrasında büyük bir çöküşe geçti. Bunu hiç anlayamadım mesela. Aynı durum UEFA Şampiyonu olduğu ve Süper Kupa’yı aldığı dönemde de oldu. Düşünsenize bir Türk takımı UEFA kupasını alıyor. Sonraki yıl borç batağında olduğu açıklanıyor ve bir çok oyuncusunu satarak küçülmeye gidiyor. İnanılır gibi değil bu ancak Galatasaray’da olur sanırım. Ben her zaman diyorum eğer o dönem Fenerbahçe UEFA kupasını almış olsaydı şuan Fenerbahçe’nin 2-3 tane UEFA kupası daha vardı. Üzerine mutlaka koyarlardı. Galatasaray’da yanlış transfer hareketleri buralara getirdi olayı. Son zamanlarda da olan o. Olmadık oyunculara milyon dolarlar ödendi. O paraların ödendiği oyuncular kadroya dahi giremedi. Burası da ayrı konu madem o oyuncu kadroya giremedi neden transfer edildi.

Türkiye’de dört büyük hariç şampiyonluk yaşamış Bursaspor’un bu sezon ki durumunu da gördük. Eğer son maçta Trabzonspor’u deplasmanda yenemese idi şampiyon olmuş bir takım 2. lige düşmüş olacaktı. Ne kadar vahim bir durum inşallah bir an önce toparlayıp tekrar şampiyonluk yarışına girerler.

Sonuç olarak baktığınız zaman bu sezon yine Beşiktaş favori gibi duruyor. Aslında Beşiktaş takımı öyle arka arkaya şampiyonluklara hiç alışkın bir takım değil. Ancak rakiplerinin durumu çok kötü olunca aldı başını gitti. Ama bu sezon biraz farklı olacak gibi özellikle Fenerbahçe iyi oyuncular aldı. Bu sefer o kadar önde rahat bir şekilde kalacağını düşünmüyorum. Bekleyip görelim bakalım neler olacak…

 

Kadir YILMAZ

k.yilmaz@kartalnews.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here